18 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی با نظام اقتصادی فعلی کشور تحقق نمی‌یابد

رئیس اندیشکده یقین ضمن تاکید بر اصلاح نظام اقتصادی کشور گفت: تا زمانی که نظام اقتصادی کشور اصلاح نشود اجرای اقتصاد مقاومتی به هیچ عنوان قابلیت اجرایی پیدا نمی‌کند.

حسن عباسی در جمع خبرنگاران جوانان را افسران جنگ نرم و صحنه‌گردانان اصلی مقابله با آن معرفی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر قدرت نرم  از قدرت سخت هم اصلی‌ترین قدرت در ساختار نظام‌های جهانی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: برخلاف جنگ سخت که نیروهای آن قدرت را نیروهای نظامی و صنعتی تشکیل می‌دهند، نیروهای اصلی و افسران جنگ نرم جوانان هستند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و لزوم توجه به جنگ نرم ابراز کرد: مقام معظم رهبری استادان دانشگاه را فرماندهان جبهه جنگ نرم و جوانان را افسران آن جنگ دانسته‌اند.

وی بصیرت را لازمه اصلی برای افسران جوان جنگ نرم اعلام کرد و گفت: جوانان باید بدانند که دشمنان در جنگ نرم تنها به تسخیر قلوب و اذهان آنان فکر کرده است همچنان که قدرتهای نرم در ساز و کارهای مرکز و مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) به این موضوع تاکید جدی کرده‌اند.

عباسی آگاهی‌بخشی در سطح جامعه را از شاخصه‌های اصلی افسران جوان جنگ نرم دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان و جوانان اگر توانستند به عنوان افسران جنگ نرم به خوبی وظایف خود را که نفوذ به قلب و ذهن مخاطب است را در بین مردم انجام دهند می‌توانند به فکر و ذهن دشمن هم نفوذ کنند.

وی ابراز کرد: البته افسران جوان جنگ نرم در صورت داشتن تقوا می‌توانند به قلب و ذهن مردم جامعه خود نفوذ کنند.

رئیس اندیشکده یقین درک تاریخ را از ویژگیهای داشتن بصیرت مدنظر مقام معظم رهبری برای جوانان و دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم عنوان کرد و افزود: بر اساس اظهارات صاحبنظران ملتهایی که ذهن تاریخی ضعیفی دارند مورد هجمه قرار می‌گیرند در نتیجه درک تاریخ کشور از جمله ضروریات برای افسران جوان جنگ نرم است چرا که در این صورت است که می‌توانند توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

عباسی با بیان اینکه متاسفانه ساختار زدودن فساد در کشور ما دارای اشکالات بسیاری است، عنوان کرد: همین اشکالات در سیستم اقتصادی و مالی کشور عامل به وجود آمدن اختلاس‌های بزرگی نظیر اختلاس ۳ هزار میلیاردی و اختلاس اخیر نفتی بوده است.

وی ضمن تاکید بر اصلاح نظام اقتصادی کشور افزود: تا زمانی که نظام اقتصادی کشور اصلاح نشود اجرای اقتصاد مقاومتی به هیچ عنوان قابلیت اجرایی پیدا نمی‌کند.

رئیس اندیشکده یقین خواستار اصلاح مبانی نظری در سیستم‌های اقتصادی کشور نیز شد، ابراز کرد: قوه قضائیه خود را موظف به برخورد با متخلفانی که سیستم اقتصادی را دور می‌زنند بداند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.