18 اسفند, 1394

رونمایی از تندیس جایزه ملی اقتصاد مقاومتی

تندیس جایزه ملی اقتصاد مقاومتی که به الگوهای برتر این حوزه در دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی اهدا می‌شود، در افتتاحیه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی رونمایی می‌شود.

دبیر کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با اعلام این خبر گفت: پس از ابلاغ سند اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه ۱۳۹۲ از سوی مقام معظم رهبری، نه تنها دستگاه‌های اجرایی موظف به پیاده‌سازی الزامات مربوطه شدند، بلکه با توجه به کارآمدی و اثربخشی الگوهای ارایه شده در این سند، سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی نیز توانستند با بهره‌گیری از آن به بهبود قابل توجهی در کسب‌وکار خود نایل شوند.

مجید قبادی‌فرد ادامه داد: در این راستا یکی از مباحث مطرح شده در بند ۲۰ سیاست‌های ابلاغی، اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به برگزیدگان این حوزه است. بر این اساس کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با همکاری بخش دولتی، خصوصی و نخبگان و در جهت تحقق وظایف خود، با استفاده از مدل ارزیابی و بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی، ضمن تعیین میزان دست‌یابی به اهداف این سیاست‌ها، از سازمان‌ها و بنگاه‌های برتر در قالب اهدای جایزه ملی اقتصاد مقاومتی، تقدیر می‌کند.

به گفته دبیر کنگره ملی اقتصاد مقاومتی انجام ارزیابی دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی در سه مرحله تکمیل اسناد خوداظهاری توسط متقاضیان، ارزیابی اولیه این اسناد از سوی تیم ارزیاب؛ انجام مصاحبه و درخواست مدارک و سوابق کتبی و گزینش ۱۰ متقاضی برتر در هر حوزه و انجام ارزیابی با استفاده از تحقیقات میدانی به‌منظور راستی‌آزمایی و در نهایت گزینش سه سازمان و بنگاه اقتصادی برتر در هر حوزه، انجام می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی، این ارزیابی در حوزه‌های شرکت‌های دانش بنیان، فرهنگ، هنر، آموزش و پژوهش، رسانه، نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت و معدن، راه و ساختمان، کشاورزی و تولیدات وابسته، بهداشت و درمان، گردشگری و صنایع دستی، بازرگانی و خدمات تجاری، مدیریت شهری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مالی و سرمایه گذاری، تبلیغات، برند سازی و فروش و اصناف انجام می‌شود.

قبادی فرد با اعلام اینکه جشنواره اعطای این جایزه در خردادماه سال ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره جایزه ملی اقتصاد مقاومتی، تا پنجم اردیبهشت‌ماه سال آینده می‌توانند با مراجعه به سایت کنگره به آدرس www.E-moghavemati.ir مراحل ثبت‌نام خود را آغاز کنند.

کنگره ملی اقتصاد مقاومتی نوزدهم و بیستم اسفندماه جاری با همکاری و حمایت دانشگاه‌های علامه طباطبایی، الزهرا(س) و امام صادق(ع)، مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور، پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، اندیشکده میثاق و نهادها و مراکز دیگر فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

منبع : الف

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.