18 اسفند, 1394

دولت، احکام، برنامه و اسناد پشتیبان را به مجلس تقدیم کرده است

معاون تقنینی سازمان مدیریت با اشاره به ویژگی خاص لایحه برنامه ششم در مطابقت با سیاست‌های ابلاغی رهبری و رویکرد اقتصاد مقاومتی گفت: دولت هم احکام، هم برنامه و هم اسناد ضمیمه پشتیبان را به مجلس ارائه کرده است

علیرضا صالح معاون تقنینی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۱۸ اسفند درباره طرح دوفوریتی اصلاح ماده ۲۳۵ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه با اشاره به اینکه دولت از یک سال و نیم گذشته کار بر روی لایحه برنامه پنج ساله ششم توسعه را آغاز کرده است، گفت: دولت باید این لایحه را با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مطابقت می‌داد. مضافا اینکه برنامه ششم اولین برنامه با رویکرد اقتصاد مقاومتی بود.

وی با یادآوری اینکه هر ساله یک مجموعه لایحه احکام مالی به مجلس ارائه می‌شود، اظهار داشت: لوایح برنامه شامل همین مجموعه احکام و اسناد زمینه‌ای است.

صالح ارائه احکام دائمی توسعه کشور به مجلس را در ماه شهریور متذکر شد و گفت: ما اکنون نیز هم احکام هم برنامه و هم اسناد پشتیبان را که ۱۱ جلد است به مجلس ارائه کرده‌ایم.

معاون تقنینی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برنامه ارائه شده را شامل اهداف کمی، کلان و راهبردها برشمرد و گفت: مجلس با یک مدیریت جهادی و چند شیفته کار کردن می‌تواند برنامه ششم را تصویب و به دولت ابلاغ کند.

نماینده دولت با ابراز امیدواری نسبت به سرعت مجلس در ابلاغ لایحه قانون برنامه ششم به دولت با هدف تدوین هر چه سریعتر بودجه سال ۹۶ متن طرح اصلاح ماده ۲۳۵ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه را که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تدوین کرده است راهگشا خواند.

 

منبع : فارس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.