17 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی راهی برای گشایش اقتصادی

کارشناس مسائل سیاسی گفت: به برجام به عنوان یک برگ برنده که باعث گشایش اقتصادی می‌شود، نمی‌توان حساب کرد و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را باید سرلوحه فعالیت‌های اقتصادی کرد؛ چرا که اینگونه می‌توانیم تهدیدات خارجی را به فرصت تبدیل کنیم.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، درباره عدم تعهد طرف غربی در اجرای برجام گفت: همانطور که پیش بینی هم می‌شد غربی‌ها مسائل منطقه‌ای را بر برجام گره زدند و با توجه به شکست‌های پی در پی‌ که در سوریه و عراق داشتند به دنبال این هستند که با گروکشی در مسائل سیاسی منطقه ایران را وادار به پذیرش شرایط آنها در منطقه کنند.

وی ادامه داد: غربی‌ها برجام را اهرمی برای پیاده کردن تمام اهداف خود در ایران می‌دانند که این خلاف تمام تعهداتی است که در موافقتنامه برجام نوشته شده و از همان ابتدا هم هیئت مذاکره کننده براساس ریل‌گذاری و نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب تعیین کرده بودند حق مذاکره و بحث‌هایی به غیر از مسائل هسته‌ای نداشتند ولی غربی‌ها به دنبال این بودند که از این فرصت به نفع خود استفاده کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: غربی‌ها به دنبال این هستند که ایران را در چارچوب سیاست‌های خود در مسائل منطقه‌ای محدود کنند تا گره‌های برجام را باز کنند.

کنعانی مقدم درباره گره‌های اقتصادی برجام که پس از گذشت دو ماه هنوز باز نشده است، گفت: غربی‌ها به دنبال این هستند که سند برجام را بدون ارزش اقتصادی در دست بگیرند و ما باید به دنبال اقتصاد مقاومتی باشیم چرا که از این سند (برجام) گشایشی در مسائل اقتصادی ایران ایجاد نخواهد شد و غربی‌ها نخواهند گذاشت در کشورمان رونق اقتصادی شکل بگیرد.

وی با ایجاد سیاست برجام و عدم برقراری روابط صحیح اقتصادی کشورمان، غربی‌ها را هدفمند خواند و اظهار داشت: آنها در درجه اول اروپایی‌ها را از ورود به بازار بزرگ ایران تحریم می‌کنند و بعد از آن به دنبال تحریم ایران با عناوین دیگر هستند تا نگذارند در مسائل اقتصادی گشایشی ایجاد شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد: به  برجام به عنوان یک برگ برنده که باعث گشایش اقتصادی می‌شود، نمی‌توان حساب کرد و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را باید سرلوحه فعالیت‌های اقتصادی کرد؛ چرا که اینگونه می‌توانیم تهدیدات خارجی را به فرصت تبدیل کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.