17 اسفند, 1394

دومین هم‌اندیشی فعالان اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری برگزار شد

دومین هم‌اندیشی فعالان اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری با موضوع «بررسی مسائل مالیاتی شرکتهای دانش‌بنیان» با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی وفناوری رییس جمهور در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان و تبیین فعالیت‌ها و اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نشست در راستای سلسله نشست‌های هم‌اندیشی فعالان اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری برنامه‌ریزی و برگزار شده است.

اهم موضوعات این نشست با توجه به اعطای معافیت‌های مالیاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال مالی ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳، معرفی سازوکار اعطای معافیت مالیاتی به شرکتهای دانش‌بنیان و پرسش و پاسخ درباره سازوکارها و نحوه رسیدگی به درخواستهای شرکتهای دانش‌بنیان است.

اجرای معافیت‌های مالیاتی «قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات» از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور در حال پیگیری است، همچنین معافیت‌های مالیاتی ماده ۹ قانون مبنی بر معافیت مالیاتی واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری نیز در حال اجرا است.

در این نشست به سوالات و ابهامات برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در خصوص نحوه استفاده از این معافیت‌ها یا سایر قوانین و ضوابط مالیاتی از سوی مسؤولان سازمان امور مالیاتی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پاسخ داده می‌شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.