6 آبان, 1394

افتتاح رشته اقتصاد مقاومتی در ۲ دانشگاه

در دومین روز از هفته پدافند غیرعامل رشته اقتصاد مقاومتی در مقطع کارشناسی ارشد در ۲ دانشگاه امام حسین‌(ع) و مالک اشتر راه‌اندازی شد.

دومین همایش نقش پدافند غیرعامل در اقتصاد مقاومتی و رونمایی از رشته اقتصاد مقاومتی در مقطع کارشناسی ارشد در ۲ دانشگاه امام حسین (ع) و مالک اشتر در محل سالن اجتماعات باقرالعلوم (ع) دانشگاه مالک اشتر برگزار شد.

در این همایش که با حضور سردار جالالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد مجوزهای لازم برای برگزاری مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد مقاومتی در این ۲ دانشگاه گرفته شده و تاکنون تعدادی دانشجو در این رشته جذب و مشغول تحصیل شده‌اند.

اقتصاد مقاومتی که از ۲ تا ۳ سال پیش در کلید واژه‌های مقام معظم رهبری مطرح شد به خاطر مقابله با جنگ اقتصادی قدرت‌های استعماری علیه انقلاب اسلامی بوده است و در این زمینه قرارگاه اقتصاد مقاومتی به سوی تولید محتوا برای اقتصاد مقاومتی افتاده است.

به گفته یکی از کارشناسان جنگ‌های امروزی به سمت جنگ اقتصادی حرکت کرده و در لابی‌های طبقه‌بندی شده غربی تولید محتوا برای مقابله با کشورهای مستقل انجام می‌شود، بنابراین مفهوم اقتصاد مقاومتی برای مقابله با اتاق‌های فکر کشورهای استعمارگر علیه جمهوری اسلامی است و ایجاد رشته اقتصاد مقاومتی برای تربیت نیروهای زبده در این رشته اقتصادی خواهد بود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.