16 اسفند, 1394

اقتصادمقاومتی نقشه رسیدن به اقتصادپویا

نائب رئیس مجلس گفت: اقتصاد مقاومتی تبیین شده توسط رهبر انقلاب نقشه راه عملیاتی برای رسیدن به یک اقتصاد پویا است اما متاسفانه هنوز نتواسته‌ایم آن را به مرحله عملیاتی نزدیک کنیم.

حجت‌الاسلام سید محمد‌حسن ابوترابی‌فرد ظهر یک‌شنبه در مراسم ویژه روز درختکاری اظهار داشت: استان اصفهان به نام و یاد شهدای گلگون‌کفن خود مفتخر است چرا که در راه دفاع از انقلاب و نام میهن بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید را تقدیم کرده است.

 وی افزود: امروز در روز درختکاری دور یکدیگر جمع شدیم و  کاشت ۲۳۰ هزار نهال با تعداد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زمینه برگزاری این مراسم شده است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطابق آیات قرآن کریم همه پدیده‌ها کلمات الهی هستند، تاکید کرد: کلمات الهی به اندازه‌‌ای گسترده و در قالب‌های متفاوت در هستی نمودار هستند که مطابق آیات الهی در قران کریم اگر تمامی دریاها برای نوشتن این کلمات به مرکب تبدیل شوند کلمات الهی تمام نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه از جمله این کلمات شجره طیبه است که در قرآن به آن اشاره شده و این کلمه رمز حیات انسانهاست، بیان داشت: انسان مومن از برترین نمودهای شجره طیبه یاد شده در قرآن کریم است، انسانی که در محضر دین و عقلانیت پرورش پیدا می‌کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد به معنا و توصیفات قران کریم در ارتباط با کلمه شجره طیبه اشاره کرد و گفت: از نگاه قرآن شجره طیبه ریشه عمیقی دارد و بر این اساس بسیار مستحکم است به گونه‌ای که با سیلاب‌های عمیق نیز از ریشه در نمی‌آید.

وی اضافه کرد: این توصیفی از انسان در قرآن است چرا که انسان مومن ریشه‌ای عمیق و ثابت دارد که از علم وی ایجاد شده و بدین ترتیب در برابر سیلاب‌های تباهی و در بربر گناه و آلودگی‌ها محکم و مقاوم است.

زندگی امام خمینی (ره) نشان می‌دهد امکان دوری انسانها از گناه وجود دارد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شجره طیبه را می‌توانیم در زندگی امام خمینی (ره) و شهدا مشاهده کنیم، گفت: با نگاهی به زندگی امام خمینی (ره) متوجه می‌شویم که امکان دوری از گناه در زندگی هر انسانی وجود دارد؛ شهدا نیز ریشه‌ای باوری عمیقی داشتند و توپ و گلوله و ترس از دست دادن جان نتوانست آنها را از عقایدشان دور کند.

وی با اشاره به اینکه ویژگی دیگری که در قرآن کریم برای شجره طیبه ذکر شده این است که سرشاخه‌های این درخت رو به آسمان است و نشانه ایمان به خداوند و تکیه بر آن در سختی‌ها است، گفت: شاید در ظاهر ایمان شهدا را مشاهده نکنیم اما شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی شهدایی مانند کاظمی‌ها و خرازی‌ها نشانه‌ای بر دومین ویژگی یاد شده در قرآن کریم است.

ابوترابی‌فرد با اشاره به اینکه این فضائل اخلاقی در وجود امام راحل و رهبر انقلاب رمز ماندگاری و عظمت این انقلاب است، تصریح کرد: استقامت و صلابت و ایمان و اعتماد بر ذات اقدس الهی از جمله این فضائل است که باعث شد امام خمینی (ره) از چیزی نهراسد و تا پایان در راه خدا بایستد.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به مرحله شهادت نشانه‌ای از ایمان شهدا بوده است، اضافه کرد: همین استقامت و از جان گذشتگی شهدا است که در طول تاریخ اسلام را زنده نگه داشته است و امروز نیز مقاومت اسلامی با تکیه بر همین امر مقدس روبروی استکبار جهانی مقاومت می‌کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتدار نیروهای مسلح کشور ایران ثمره عمل صالح است، تاکید کرد: موفقیت‌های ایران در زمینه‌های مختلف موشکی، فناوری هسته‌ای و غیره از ثمرات ارزشمند دفاع مقدس به عوان یک عمل نیکو  است.

اقتصاد مقاومتی نقشه راه عملیاتی برای رسیدن به یک اقتصاد پویا است

وی با اشاره به اینکه در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی با عمل صالح فاصله داشته‌ایم، گفت: اقتصاد مقاومتی تبیین شده توسط رهبر انقلاب نقشه راه عملیاتی برای رسیدن به یک اقتصاد پویا است اما متاسفانه هنوز نتواسته‌ایم آن را به مرحله عملیاتی نزدیک کنیم و تاکنون در مقام شعار در این راستا کار کرده‌ایم و در این راستا باید تمام تلاش ما عملیاتی کردن این نقشه راه باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز درختکاری گفت: حیات بشری وابسته به حفاظت پویا از محیط‌ زیست و حیات درختان است و بر این اساس باید توجه کنیم که در دنیای پرشتاب امروزی از این عامل حیات بشری غافل نشویم.

منبع : ذاکر نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.