hW1457259723
16 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی درمان قطعی مشکلات اقتصادی کشور است

مدیر حوزه علمیه فارس تصریح کرد: نقش علماء و حوزه های علمیه تبیین این فرهنگ است که انسان ابتدا باید دنبال عزت و استقلال بوده و البته کاربردی کردن آن به دست دیگر مسئولین ما است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد عابدی، در گفتگویی به وظایف و نقش حوزه های علمیه و طلاب محصل دروس حوزوی در تبیین اشاعه فرهنگ نظام اقتصادی اشاره نمود و اظهارداشت: در نظام هستی تمامی افعال، حالات، صفات و حتی بحث رزق و روزی و اقتصاد در پرتوی علم می باشد و انسان اگر خلیفه الله است، به خاطر عالم بودن او می باشد و به وسیله علم صفات و کمالات و نیازهای انسان بر طرف می گردد.

وی افزود: تا حوزه های علمیه و علماء نباشند و تا دنیای علم و معرفت حاصل نشود، نظام اقتصادی ما هم شکل نمی گیرد، لذا اقتصاد مقاومتی امروزه اصطلاحی است که بشر بتواند به روی پای خود بایستد مستقل باشد و دست تکدی و نیاز  به سوی دیگران را دراز نکند.

مدیر حوزه علمیه فارس تصریح کرد: نقش علماء و حوزه های علمیه تبیین این فرهنگ است که انسان ابتدا باید دنبال عزت و استقلال بوده و البته کاربردی کردن آن به دست دیگر مسئولین ما است.

وی گفت: نوع برخورداری از امور و هیئت تشکیلاتی نظام اقتصادی که مبتلا به اشکالات فقهی و دینی نباشد، قطعاً جایگاه حوزویان را روشن می کند.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را در زندگی روزمره خود مورد استفاده قرار دهیم باید چگونگی کار را بیاموزیم که آموزش و تبیین معرفی این فرهنگ و شیوه استفاده آن از سوی حوزه های علمیه میسر و ممکن می باشد.

مدیر حوزه علمیه فارس گفت: تشویق و ترغیب نیروهای مردمی به این حقیقت هم نیز به عنوان یک تکلیف، باز زیبنده کارهای حوزوی است، بنابراین در باید ها و نبایدها هم مدارس علمیه ما می توانند نقش آفرینی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدی تاکید کرد: طلاب و روحانیون ما امروزه وظیفه دارند که با حضور در صحنه های اجتماعی علم خود را انتشار دهند، چرا که در صورت کم کاری و عدم حضور، در مقابل عدم اشاعه این علم مسئول هستند.

مدیر حوزه علمیه فارس در پایان گفت: یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی، حمایت کردن از تولیدات داخلی است، لذا امروزه باید تولیدات داخلی در جامعه با کیفیت بالایی تولید و در اختیار مردم قرار گیرد.

منبع : قم پرس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.