15 اسفند, 1394

معضل بیکاری با تکیه بر دانش مهندسین داخلی رفع می شود

مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری لرستان عنوان کرد: بحث اشتغال معضل اصلی جامعه است که راهکار آن اقتصاد مقاومتی، تکیه بر سرمایه و علم مهندسان داخلی است.

احسان کرم رضا پورمسئول بسیج مهندسین عمران و معماری لرستان، گفت:  جامعه هدف بسیج مهندسی دو هزار و  ۴۰۰ نفر است که حدود هزار و ۴۰۰ نفر تاکنون عضو بسیج مهندسی عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل( ع) استان هستند.

 وی گفت: ۶۰ درصد از این آمار را خواهران و ۴۰درصد را برادران تشکیل می دهند.

کرم رضا پور با اشاره به دستور مقام معظم رهبری که همه اقشار جامعه باید تحت نام بسیج  و دارای ساختار باشند،  افزود: با توجه به اینکه بدنه پروژه های صنعتی، اقتصادی و عمرانی کشور را مهندسان تشکیل می دهند ما نیز تربیت مهندسان انقلابی، اقتصاد مقاومتی و تولید سرمایه ملی را هدف قرار داده ایم و به پیش می بریم.

مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری لرستان عنوان کرد: بحث اشتغال معضل اصلی جامعه است که راهکار آن اقتصاد مقاومتی، تکیه بر سرمایه  و علم مهندسان داخلی است در حالی که ما جز حوزه های هستیم که در صنعت ساختمان با توانایی بیش از ۹۰ درصد ساخت در داخل را داریم.

 به گفته کرم رضا پور، ایجاد تعاونی انبوه سازی، تجاری سازی مسکن و به کار گیری مهندسان بومی استان معضل اشتعال را بر طرف می کند.

 مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری لرستان تصریح کرد:  ما کارگروه  و کمیته هایی را شامل معماری ایرانی اسلامی،  بهینه سازی مصرف سوخت، کمیته اشتعال و کمیته آموزش را با هدف پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و از طرفی برآورد نیاز استان نیز است ایجاد کرده ایم.

 وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند: “ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم” یعنی سرنوشت جهان در این مقطع از زمان مشخص می شود  و تحولات آینده به سمت تشکیل یک حکومت جهانی با ظهور امام زمان (عج ) انجام می گیرد که با رشد علمی می توان این را برای دنیا روشن کرد که زمینه ساز توانایی تمدن اسلامی آن مهندسان بسیجی، معماری اسلامی و باروری علمی است.

گفتگو: کبری دریکوند

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.