15 اسفند, 1394

راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی مردمی شدن اقتصاد است

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با تاکید بر مردمی شدن اقتصاد در کشور، گفت: اقدامات جهادگونه مردم در عرصه اقتصادی می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند.

علی فضلوی روز شنبه در همایش روز مهندس در شهرکرد، افزود: اقتصاد کشور یا دولتی است و یا در حوزه بخش خصوصی می گنجد برهمین اساس مردم نقش کمی در تولیدات کشور ایفا می کنند.
وی ادامه داد: بیشتر خانواده ها در کشور عامل تولید هستند نه شریک تولید و از این رو افول و صعود صنعت در زندگی آنها نقش مهمی ایفا نمی کند.
فضلوی با بیان اینکه اقتصاد دولتی پاسخگوی نیازهای کشور نیست، گفت: تا زمانی که مردم وارد عرصه اقتصاد به ویژه در حوزه اقتصاد صنعتی نشوند نمی توان انتظار پیشرفت چندانی در این حوزه را داشت.
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با تبیین نقش بسیج مهندسی در دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم از تجارب دوران دفاع مقدس در جبهه جدید جهاد اقتصادی بهره مند شویم بایستی اقدامات جهادگونه و انسجام بخشی انجام داد.
فضلوی با تاکید بر بهره گیری از انسجام و همدلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: با بهره گیری از ظرفیت منابع انسانی بومی و با هم افزایی و انسجام بخشی به فعالیت های اقتصادی در استان ها، اهداف صنعتی و اقتصادی کشور قابل تحقق است.
وی با بیان اینکه دشمن درصدد کاهش تاثیر ایران اسلامی در منطقه است، گفت: دشمن تلاش می کند تا تراز توسعه کشور را پایین نگه دارد تا کشورهای منطقه به جای الگوگیری از ایران به الگوهای غربی روی آورند.
رییس سازمان بسیج مهندسین صنعتی خاطرنشان کرد: دشمن تاکنون با ترفندهای بسیاری در صدد کاهش نقش و جایگاه ایران در منطقه بوده اما به واسطه نیروهای مردمی و بسیج که وظیفه حراست از انقلاب را برعهده دارند تاکنون نتوانسته اهداف خود را محقق کند.
فضلوی تصریح کرد: در برخی ناکامی های اقتصادی و مشکلاتی که در این حوزه برای کشور به وجود آمده نباید نقش کم کاری های داخلی را نادیده گرفت.
به گزارش ایرنا، در همایش روز مهندس از مهندسان بسیجی و نخبگان صنعت، عمران و معماری و خانواده شهداء مهندس تجلیل به عمل آمد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.