15 اسفند, 1394

کرمان رتبه اول فروش محصولات صنایع دستی کشور را دارد

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: استان کرمان رتبه اول فروش محصولات صنایع دستی کشور را به خود اختصاص داده است.

“محمود وفایی” با اشاره به کسب رتبه اول فروش محصولات صنایع دستی کشور توسط استان کرمان ، افزود: این اتفاق مهم در حالی افتاد که سال گذشته نیز این استان در برخی دیگر از شاخص های صنایع دستی حائز رتبه اول کشوری شد.

وی در ادامه به برگزاری نمایشگاههای صنایع دستی در استان کرمان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به ظرفیتهای صنایع دستی و آمار بالای فروش این محصولات در نمایشگاهها ، هنرمندان اکثر استانهای کشور علاقمند به شرکت در نمایشگاههای استان کرمان هستند.
وفایی با اشاره به اینکه حفظ اصالت رشته های صنایع دستی و کاربری جدید به این رشته ها از الویت های معاونت صنایع دستی استان است، اظهار داشت: خوشبختانه با نوآوری و کاربری جدید محصولات صنایع دستی ، بار دیگر صنایع دستی در سبد کالا مردم قرار گرفت.
وی  با بیان اینکه کاربری صنایع دستی و فروش بالای این کالا تاثیر زیادی در معیشت روستاییان استان داشته است ، گفت: تعداد زیادی از روستاییان هنرمند در نمایشگاههای استان شرکت و محصولات جدیدی را به علاقمندان ارائه کرده اند.
وفایی در ادامه به برگزاری نهمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه با همکاری مرکز کارآفرینی استان از مبل پته و گلیم برای اولین بار رونمایی شد که مورد توجه تعداد زیادی از علاقمندان شد.
وی  نوآوری و ابتکار در صنایع دستی را موجب فعالسازی کارگاههای صنایع دستی دانست و افزود: جلوگیری از منسوخ شدن رشته های صنایع دستی و فعال کردن بازارچه ها و نمایشگاههای صنایع دستی نیز از تاثیرات مثبت نواوری در صنایع دستی است که باید در الویت کار هنرمندان قرار گیرد.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به بازدید معاون ریاست جمهور از نهمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در کرمان اشاره کرد و بیان داشت: در حاشیه این بازدید از کتاب پته رونمایی شد و بزودی دو کتاب دیگر از رشته های شاخص صنایع دستی کرمان با همکاری بخش خصوصی منتشر خواهد شد.
وی به استقبال بالای مردم از نمایشگاه صنایع دستی کرمان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حضور پررنگ مردم در این گونه نمایشگاهها ما را براین میدارد که به برپایی بازارچه های دائمی صنایع دستی کرمان و شهرستانها اصرار بیشتری ورزیده شود.

منبع : آریا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.