15 اسفند, 1394

ساخت پایانه صادرات برنج تا دوسال آینده

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج ایران دو سال آینده بهره برداری می شود.

سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل این مرکز در آمل گفت: این مرکز اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  ۴۷ هزار مترمربع اسکلت انبارها، ۲۰هزار مترمربع دیوارچینی و ۱۵ هزار مترمربع پوشش سقف این مرکز اجرا شده است.

وی با بیان اینکه مرحله نخست این مرکز اوایل سال ۹۶ بهره برداری می شود افزود: کارخانه ۲ هزار مترمربعی بسته بندی برنج نیز تا پنج سال آینده در انی مرکز شروع به فعالیت خواهد کرد.

مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: سهامداران این مرکز تاکنون ۲۳ میلیارد تومان برای ساخت این مرکز هزینه کردند و دولت هنوز اعتباری برای این طرح اختصاص نداده است.

سید اسماعیل یزدان پناه این مرکز را محل تعامل کارشناسان عرصه برنج در تحقیقات، آموزش، تولید، برندسازی، بازاریابی و تنظیم اعلام کرد و افزود: این مرکز برای تقویت اقتصاد مقاومتی می تواند تاثیر گذار باشد.

فرامرز علی نیا رییس موسسه تحقیقات برنج کشور نیز از امضای تفاهم نامه با رییس انجمن متخصصان محیط زیست خبرداد و گفت: این تفاهم نامه برای همکاری از طریق تبادل اطلاعات و تجربیات در موضوع ‌های علمی و پژوهشی و استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها برای رسیدن به توسعه پایدار بخش کشاورزی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.