13 اسفند, 1394

شاهرگ حیاتی اقتصاد کشور نگاه به درون و توانمندی های بومی و محلی است

علمداران عرصه علم و فناوری استان گلستان با صدور بیانیه ای تاکید کردند: ما شاهرگ حیاتی اقتصاد کشور را نگاه به درون و توانمندیهای بومی و ملی می دانیم و تلاش خواهیم کرد با گام برداشتن در این مسیر پرافتخار ضمن تولید علم نافع برای کشور در رفع مشکلات حیاتی کشور کوشا باشیم.

در آیین اختتامیه جشنواره مبتکرین، مخترین و ممتازین دانشجویان استان گلستان با قرائت بیانه ای تاکید کردند: بار دیگر جشنواره مبتکرین و مخترعین فرصتی شده  است تا ما ریزه خواران بحرعلوم و شاگردان ارادت پیشه ابن سیناها و ابن هیثم ها در دیار حکیم فندرسکی و میر داماد و قابوس بن وشمگیر در این مرز پرافتخار صحیفه نورانی معرفت را با سرانگشت تکاپو ورق زنیم و دروازه های آسمانی بینش و دانایی را با عهدی راسخ برای ادامه این مسیر به روی خود بگشاییم.

متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

علم و دانش اگر در ثریا هم باشد مردمانی از پارس به آن دست خواهند یافت. پیامبر اعظم (ص)

خداوند قلم را مقدس آفرید و آن را شایسته سوگند خویش قرار داد و انسان را امانتدار زیوری گران بها موسوم به اندیشه و تفکر آفرید تا با این ودیعه گرانقدر پیشتاز عرصه بندگی و تعالی باشد.

پروردگار بی همتا خود شور و عشق به کمال رسیدن را در ما نهاد و ما امروز و از شوق رسیدن به کمال و پیشرفت آکنده ایم. این شوق چنان به حرکتمان وا داشته است که حتی لحظه ای نمی توانیم آرام بگیریم.

بار دیگر جشنواره مبتکرین و مخترعین فرصتی شده  است تا ما ریزه خواران بحرعلوم و شاگردان ارادت پیشه ابن سیناهاوابن هیثم هادر دیار حکیم فندرسکی و میر داماد و قابوس بن وشمگیر در این مرز پرافتخار صحیفه نورانی معرفت را با سرانگشت تکاپو ورق زنیم و دروازه های آسمانی بینش و دانایی را با عهدی راسخ برای ادامه این مسیر به روی خود بگشاییم.

بدون تردید فرزندان دانشجوی این مرز پر گهر تنها راه رفع همه مشکلات کشور را نگاه به درون و توانمندی های بومی و ملی می دانند و تلاش خواهیم کرد با گام برداشتن در این مسیر پرافتخار ضمن تولید علم نافع برای کشور در رفع مشکلات حیاتی کشور با دانش بومی در کنار توکل و امید به نصرت الهی کوشا باشیم.

ما فرزندان خمینی و شاگردان خامنه ای عزیز در دیار هزار لاله خونین کفن اعم از شیعه و سنی زیر پرچم سه رنگ میهمن مان با اتحاد و یکپارچگی تلاش خواهیم کرد تا بر چکاد رفیع علم و ایمان ایستاده و دشمنان این خاک پهناور را به گزیدن انگشت تحیر در برابر توان علم و دانش، ایمان واراده مان ناگزیر کنیم.

ما جهادگران و قلم به دستان نگارستان ایران وعده خواهیم کرد تا در راه آبادانی این میهن تا پای جان بکوشیم تا با تحقق منویات معلم بی بدیل زمانه در اقتصاد مقاومتی و توجه به اقتصاد دانش بنیان به اهداف و آرمان های بی بدلیل انقلاب اسلامی دست یابیم .

ما علمداران لشگر علم و فناوری به خود تردید راه نخواهیم داد که باید با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر و با صبر و حلمی بی کران و با روحی مملو از حرکت جهادی زمینه ساز تحقق وعده الهی باشیم تا کپرنشینان و پابرهنگان گیتی وارثان حقیقی این ملک و ملکوت شوند.

ما افسران جوان جنگ نرم پیش رو از هیچ کوششی برای آموختن علمی که در زندگی دنیا، سرمایه طاعت و بندگی امان شده و در آخرت، مایه سربلندی امان باشد دریغ نخواهیم کرد و ایمان داریم فرزندان این انقلاب به دور از غرور کاذب و خودپسندی می توانیم فعل خواستن و توانستن را صرف کرده و به دنیا نشان دهیم: ما می توانیم

در پایان دست ارادت بر سینه گذاشته و سر تعظیم فرو می آوریم در برابر طلایه داران عرصه علم و معرفت از احمدی روشن ها و رضایی نژادها، تا غریب ها و تولی ها زیرا می دانیم پرتوهای علم الهی که توام با عنایات خاصه ایزد یکتا بر این سرزمین مقدس تابانیده شده است به برکت نام و یاد این عزیزان و دعای خیر مادران شهداست.

با توکل بر خدا و توسل به بانوی دوعالم حضرت صدیقه طاهره (س) چفیه های مقدس خود را بر کمر همت می بندیم تا درجهاد امروز که جهاد قلم و اندیشه است در رکاب مولا و مقتدای مسلمین جهان برگ زرین دیگری بر دفتر پرافتخار میهن اسلامی مان افزوده وبااکسیردانایی وتوانایی مرزهای جدیدعلم ودانش وپژوهش رادرنوردیم وباپیوندعلم وایمان،قله های رفیع بهروزی وپیروزی وکامیابی رافتح وباگامهای مصمم واستوار،ایران جاویدان راسرافرازوسربلندسازیم.

منبع : دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.