13 اسفند, 1394
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

تحقق اقتصاد مقاومتی راهکار اساسی برای مقابله با فقر و بیکاری است

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) الگویی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و برای مبارزه با فقر مسئله ترویج اقتصاد مقاومتی مهم است.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی صبح امروز در دیدار با مسئولان و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره)، ضمن تبریک سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و تسلیت ایام فاطمیه دوم اظهار داشت:  کمیته امداد یک‌نهاد پربرکتی است که در جهت رفع فقر و عدالت در جامعه نقش کلیدی داشته است.

وی بابیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در میان نهادهای حمایتی الگو و اسوه است، افزود: کمک‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) به دورترین نقاط ایران اسلامی رسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) الگویی برای سایر کشورها شده و برخی از کشورها با الگو گیری از کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادهای حمایتی‌شان را شکل داده‌اند.

وی عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) الگو در جهت خدمت‌رسانی، بهره‌وری بیشتر، استفاده بیشتر از امکانات، توانمندسازی، ایجاد  اشتعال و ساخت مسکن است.

میرعمادی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) الگویی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری با نگاه توانمندی درونی است که در فکر، عقل، کشاورزی، دامداری، منابع طبیعی ومعادن است که کمیته در  این جهت نقش اساسی داشته است .

وی بابیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) یادگار ماندگار امام خمینی (ره) است،  خاطرنشان کرد: احسان و نیکوکاری سرآمد همه‌کارهای خوب است و احسان مطلوب و نیکو نیز ویژگی‌های خاص خود را دارا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان در رابطه با ویژگی‌های احسان ماندگار گفت:  ویژگی اول این است که هر احسانی که انجام می‌دهید کوچک بشمارید تا خدا آن را بزرگ بشمارد، دوم اینکه به‌صورت مخفی و پنهانی باشد مگر برای تشویق و ترغیب باشد .

وی با اشاره به اینکه سومین ویژگی این است که عجله و شتاب بورزیم و خیررسانی به مردم باید با سرعت باشد، افزود: مردم ما باید در کار خیر سبقت بگیرند و بهترین کار خیر احسان به نیازمندان است ما نیز نباید فرصت را از دست دهیم چراکه پاداش الهی را از دست می‌دهیم و تیز یاس و ناامیدی براز نیازمند به وجودمی آوریم.

میرعمادی بابیان اینکه احسان و نیکوکاری باید به‌دوراز منت و آزار  باشد،  اظهار داشت: دیگر  ویژگی احسان مطلوب آن است که احسان را از وظایف خود بدانیم چراکه همه مردم نسبت به فقرا وظیفه سنگین به دنبال دارند.

وی خطاب به کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیان کرد: اول اینکه مردم را عادت به احسان دهیم و تشویق به نیکوکاری، بخشش و انفاق کنیم چراکه سبب ریشه‌کن شدن فقر در جامعه می‌شود و عدالت در جامعه به وجودمی آید.

نماینده ولی‌فقیه در استان عنوان کرد: برای توانمندسازی مدد جویان دو کار باید  انجام دهیم اول اینکه باروحیه مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی مبارزه کنیم و فرهنگ قناعت را باید ترویج دهیم و در سبک زندگی از تجمل‌گرایی به دور بوده و روحیه  قناعت ورزی را تقویت کنیم.

وی افزود: رسانه‌ها وظیفه‌دارند روحیه قناعت ورزی و مبارزه با تجمل‌گرایی را به‌عنوان یک اصل ترویج و تشویق کنند.

میرعمادی عنوان کرد: دومین عمل برای مبارزه با فقر مسئله ترویج اقتصاد مقاومتی  است راه علاج بیکاری و معیشت مردم تحقق اقتصاد مقاومتی است و اگر آن را جدی بگیریم هر کس می‌تواند نیازمندی خود را رفع کند.

وی گفت: با تکیه بد توانمندی‌ها می‌توانیم نیازمندی‌های خود را رفع کنیم حتی در بخش صنعت می تاون کارهای عظیمی انجام داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه از سرمایه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) فارغ‌التحصیلان دانشگاهی موردحمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) است،  عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) باید از این سرمایه نیروی انسانی برای رفع فقر، ریشه‌کن کردن فقر، کارآفرینی  استفاده کند .

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) توجه خاصی به مردم بزرگوار عشایر ابن منطقه دارد و باید عنایتی بیشتر به عشایر منطقه داشته باشد،  تصریح کرد: اگر ما هوای عشایر را داشته باشیم آن‌ها می‌توانند زندگی خود و بخشی از مردم جامعه ما را نیز اداره کنند  ولی اگر به آن‌ها کمک نکنیم به سمت شهر مهاجرت کرده و حاشیه‌نشین می‌شوند .

میرعمادی خاطرنشان کرد: در سفری که با منطقه عشایری تخته چال داشتیم مردمان محل نیازمند توجه بیشتری هستند و با حداقل توجه  محصولات قابل‌توجهی تولید می‌کنند .

وی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی همراه باکار حمایتی صورت گیرد افزود: کار فرهنگی مهم است چراکه فقر فرهنگی بدترین نوع فقر است، اگر هر مقدار پول و امکانات مادی داشته باشید اما  فقر فرهنگی  همه این سرمایه‌بر باد می‌رود ولی انجام کار فرهنگی همراه باکار حمایتی بازدهی بیشتری دارد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.