12 اسفند, 1394
استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

آماده‌سازی بسترهای لازم برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی

استاندار آذربایجان‌غربی بر آماده سازی بسترهای لازم برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان تاکید کرد.

منطقه آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در جلسه ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد، اظهار کرد: اقشار مختلف مردم و مسئولان در آذربایجان غربی از مبحث اقتصاد مقاومتی و موضوع‌های مختلف و متنوع مربوط به آن غفلت نکنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان و دست‌اندرکاران در دستگاه‌های اجرایی استان باید برای جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری در این زمینه گام‌های بلندی را بردارند، ادامه داد: بنابراین بسترها و زمینه‌های لازم برای پرداختن به این موضوع در آذربایجان غربی به بهترین شکل فراهم شود.

این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه گام برداشتن در این زمینه یک برنامه طولانی‌مدت و مدون را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: مسئولان و متولیان امور باید برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود را در این زمینه تدوین کرده، جهت بررسی و در نهایت اجرایی کردن ارائه دهند، تا اینکه اقدام عاجل و تاثیرگذاری در این زمینه انجام گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی در صورت اجرایی شدن، استان ما در زمینه‌های گوناگون در مواجهه با آسیب‌های مختلف مقاوم خواهد ساخت، بیان داشت: لازمه گام برداشتن در این سمت و سو شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف آذربایجان غربی همچنین بررسی موانع و مشکلات موجود است تا اینکه براساس آنها رو به جلو گام برداشته شود.

سعادت با اشاره به خشک شدن دریاچه ارومیه و وضعیت نامناسب آن همچنین کمبود منابع آب در مناطق مختلف کشور از جمله آذربایجان غربی، از دست دادن منابع آب موجود به واسطه صادرات میوه‌های مختلف از جمله هندوانه و … را مغایر با روح و مفاد اقتصاد مقاومتی دانست، تاکید کرد: باید با تغییر الگوی کشت و بهره‌گیری سیستم های نوین آبیاری تحت فشار، کشاورزی استان به سمت تولید محصولاتی سوق داد که از هدر رفت آب جلوگیری می‌کنند.

وی آموزش اقشار مخالف مردم با مفاهیم و راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با شناسایی ظرفیت‌های موجود در استان و رفع موانع و مشکلات پیش رو می‌توان در رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در استان موفق عمل کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه عمل به اقتصاد مقاومتی را یکی از راه‌های رسیدن استان و کشورمان به خودکفایی در زمینه‌های گوناگون دانست، ادامه داد: در این زمینه مقام معظم رهبری منویات و رهنمودهای ارزشمند و مفیدی داشته‌اند، که باید بسترهای لازم را برای جامه عمل پوشاندن به آنها فراهم کرد.

رئیس سازمان اقتصاد و دارایی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱ طرح ملی با هدف دست یافتن به سیاست‌های کلان در حوزه اقتصاد مقاومتی با همکاری ۲۶ دستگاه اجرایی تدوین شده است، بیان داشت: برای جامه عمل پوشاندن به این موارد باید به صورت جدی و با همت جهادی تلاش شود.

در ادامه این جلسه اعضاء ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در خصوص راهکارهای عملی و بومی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نکته نظرات خود را بیان کردند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.