12 اسفند, 1394

ساخت ۷۰۰ پروژه در بخش اقتصاد مقاومتی

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه در بخش اقتصاد مقاومتی در سال ۹۴ چشم انداز اجرای ۷۰۰ پروژه را در دستور کار قرار دادیم، گفت: در حال حاضر در بخش ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به صورت جزیره ای عمل می‌شود.

محمد زهرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۹۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی کمک اشتغال با همت مردم در خراسان جنوبی راه اندازی شد.

وی  با بیان اینکه در بخش اقتصاد مقاومتی در سال ۹۴ چشم انداز اجرای ۷۰۰ پروژه را در دستور کار قرار دادیم، افزود: از تعدادی که مد نظر ما بود توانستیم بسیار جلوتر اقدام کنیم.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی با اولویت امنیت غذایی و در عرصه‌های محدود و مختص روستاها است، گفت: از تعداد ۹۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی تعداد ۴۲۳ کارگاه در زمینه اقتصاد مقاومتی، ۲۳۴ مورد صنایع تبدیلی و ۲۶۸ مورد زمینه تکلیفی اشتغال بود.

زهرایی با بیان اینکه سود تسهیلات اقتصاد مقاومتی با سود ۱۶ و ۱۸ درصد محاسبه می‌شود، افزود: این کار را برای مردم سخت کرده و بنده از سودهای بالای تسهیلات اقتصاد مقاومتی انتقاد دارم اما مردم ما خوشبختانه با وجود سودهای بالا باز هم پای کار هستند.

وی اظهار داشت: امسال اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات از طریق بانک مهر اقتصاد به متقاضیان پرداخت شده و تاکنون ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات و نزدیک به ۹۵ درصد آن جذب شد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه  درخواست دبیری ستاد اقتصاد مقاومتی را اعلام کردیم اما موافقت نشد، گفت: در حال حاضر در بخش ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به صورت جزیره ای عمل می‌شود و نهادها و دستگاه‌های مختلف بدون برنامه مدون اقدام به انجام این کار را کردند و این سبب شده تا اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی چندان موفق نباشد.

زهرایی با بیان اینکه متأسفانه  امسال همکاری بین دستگاه‌های اجرایی با بسیج سازندگی کمتر بود، افزود: امیدواریم این موضوع در سال ۹۵ افزایش یابد زیرا اقتصاد مقاومتی باید برای مردم تبیین، ترویج و فرهنگ سازی شود و از طریق تشکیل کمیسیون فرهنگی و ترویجی متشکل از دستگاه‌های فرهنگی، فرهنگ اقتصاد مقاومتی با یک گفتمان مشترک و واحد برای  مردم ارائه شود.

وی با بیان اینکه  امسال تعداد ۱۱۱ پروژه با اعتبار بیش از ۳ میلیارد تومان برای پروژه‌های کوچک و عام المنفعه از طریق قرارگاه قرب کوثر جذب شده است، اظهار داشت: امسال برای پروژه‌های محرومیت زدا از قرارگاه قرب کوثر اعتباری دریافت نکردیم اما در سال ۹۳ بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۸۸ پروژه جذب شد که امسال این پروژه‌ها به تکمیل رسید.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه  نوید می‌دهم که اعتبارات قرارگاه قرب کوثر در سال ۹۵ برای استان ما افزایش داشته باشد، افزود:پیش بینی می‌شود با این اعتبارات بیش از ۲۵۰ روستای ما از اعتبارات برخوردار شوند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.