12 اسفند, 1394
نماینده مجلس:

تنقیح قوانین مزاحم تولید باید از اولویت های مجلس دهم باشد

نائب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: تنقیح قوانین دست و پاگیر ومزاحم تولید که فضا و شرایط را سخت کرده است باید از اولویت های مجلس دهم باشد.

موضوع انباشت قوانین در نظام حقوقی ایران و لزوم تدوین و تنقیح آن طی سال های اخیر بارها توسط قضات،حقوقدانان ونمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و در همایش ها و نشستهای گوناگون مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا سرانجام،قانون آن شش ماه پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور ۲۵ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۲ ماده و ۷ تبصره به تصویب شد و دستورالعمل اجرائی آن در ۲۱ ماده و ۵ تبصره کمتر از دو ماه بعد یعنی در ۱۹ مرداد ۱۳۸۹ مهر تایید نمایندگان مجلس را گرفت.
به این ترتیب اگر تا قبل از ۲۵ خرداد ۸۹ برای تدوین و تنقیح قوانین با خلاء قانونی روبرو بودیم از آن تاریخ به بعد این خلاء رفع شده و قاعدتا باید کار تدوین و تنقیح قوانین به خوبی پیش برود اما شواهد نشان می دهد آن شور و حال اولیه ای که برای تدوین و تنقیح قوانین در میان قانونگذاران کشور وجود داشت، چند وقتی است تا حدی فروکش کرده است.
هادی قوامی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا و با تقدیر از حضور پرشورمردم در انتخابات هفتم اسفند اظهارکرد: این حضور مردمی در حقیقت دفاع از نظام و ادامه برنامه های توسعه بود.
نماینده مردم اسفرای در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: همه باید برای آباد کردن کشور، استان و شهرستان تلاش مضاعف داشته باشیم و در این راستا استفاده از ظرفیت ها، توانایی ها، استعدادها و سرمایه های انسانی و طبیعی نیازمند هستیم.
وی گفت: برای شتاب بخشیدن در رسیدن به اهداف ایران ۱۴۰۴ و کسب رتبه اول منطقه در اقتصاد باید از ترکیه پیشی بگیریم.
این نماینده منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی افزود: رسیدن هرچه سریعتر به این مهم با همدلی و هم جهتی همه صورت می گیرد و همه باید منتخب ملت را دراین راه یاری کنند تا باهمکاری دولت سال ۹۵ سال رونق اقتصادی باشد.
شهرستان۱۲۷هزار نفری اسفراین در ۶۰کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد .

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.