11 اسفند, 1394
شاکری تاکید کرد:

دولت مسئول مدیریت محصولات تراریخته

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر آنکه زمان آن رسیده که در تولید نان و گوشت و کشاورزی و دامپروری خودکفا شویم، گفت: یکی از مهم ترین نکات استقلال کشور استقلال در این زمینه هاست که از مقولات بسیار مهمی است که در بحث امنیت ملی نیز مطرح است.

مجتبی شاکری در دویست و چهل و سومین جلسه شورا پس از ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی با یادآوری اینکه هنوز اقتصاد کشاورزی و اقتصاد نفت کشور جز مسائلی است که حل نشده باقی مانده است، تصریح کرد: سوال من این است که تصویر اقتصاد کشاورزی ما چگونه است؟

وی با اشاره به اینکه محصولات تراریخته یکی از معضلات کشور ما است که هم در بخش گیاهی و هم دامی وجود دارد در حالیکه مصرف این محصولات در کشورهای دیگر ممنوع است، خاطر نشان کرد: اگر به لحاظ مدیریت شهری در شهرداری موظف هستیم در بخشی که در آلودگی هوا نقش داریم آلودگی ها را کنترل کنیم یا در بافت های فرسوده نقشی تعریف شده است یا امحا زباله ها، مدیریت بحث محصولات تراریخته نیز بر عهده دولت است.
شاکری با انتقاد از اینکه این محصولات سلامت و رفتار انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهند، بیان کرد: از ۱۰ نوع برنج شمال کشور که آزمایش شده اند، ۸ نوع آن تراریخته بوده که برای انسان ها مضر است. این محصولات به قدری در جامعه پخش شده که نیاز به مدیریت دارد. از وزارت جهاد کشاورزی می خواهم در این زمینه اقدام مثمرثمری انجام دهد.

منبع : بلدیه

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.