11 اسفند, 1394

پیش بینی تولید ۱۰ میلیون تن گندم در سال ۹۵

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه پیش بینی شده در سال آینده بین ۹ تا ۱۰ میلیون تن گندم خریداری شود، اعتبار لازم برای این میزان خرید را ۱۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

علی قنبری گفت: پیگیری‌ها برای تامین اعتبار خرید گندم در سال ۹۵ در حال انجام است تا مطالبات کشاورزان به موقع پرداخت شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: به منظور انجام مطلوب عملیات خرید تضمینی گندم، مراکز خرید توسط شرکت‌های غله مناطق و استانها، جانمایی و تجهیز شده‌اند تا با آمادگی کامل به استقبال فصل جدید خرید برویم.

قنبری اضافه کرد : برای خرید حدود ۱۰ میلیون تن گندم، مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داریم که رایزنی‌های لازم برای تامین این میزان اعتبار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه دستورالعمل خرید تضمینی گندم برای سال آتی تدوین شده و به زودی به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق و استان‌های مختلف ابلاغ خواهد شد، ادامه داد: قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم در سال آینده، برای گندم معمولی ۱۲۷۰۵ ریال و برای گندم دوروم ۱۳۰۶۸ ریال تعیین و تصویب شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی عنوان کرد: نرخ جهانی هرکیلو گرم گندم در حال حاضر حدود ۸۰۰ تومان است و دولت در راستای عمل به اصل اقتصاد مقاومتی و حمایت از کشاورزان، نرخ خرید سال آتی را نسبت به سال جاری ۱۰ درصد افزایش داده است تا تولید این محصول استراتژیک در کشور افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره ایجاد ساز و کارهای لازم برای حمل و نقل داخلی گندم و واریز بهای گندم‌ها به حساب کشاورزان اظهارداشت: هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های حمل انجام و قراردادهای لازم منعقد شده است، ضمن اینکه با بانک عامل نیز هماهنگ کرده‌ایم تا پول گندم‌ها دراسرع وقت به حساب گندمکاران واریز شود.

 

منبع : خبرگزاری دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.