11 اسفند, 1394

‌مهندسین پرچم‌دار اقتصاد مقاومتی

‌استاندار لرستان گفت: در استان باید مشکلات را خودمان حل کرده و از ظرفیت‌های خودمان استفاده کنیم و اقتصاد مقاومتی را در دوردست‌ترین روستاها شکل دهیم.

هوشنگ بازوند در مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، افزود: مهندس امروز باید نیازهای بشر را برطرف کرده و بهره‌وری را در جامعه گسترش دهد.

وی با بیان اینکه مهندس کسی است که به علوم هندسه آگاهی کامل داشته باشد، ادامه داد: اکنون ۷۵۴ سال از درگذشت خواجه نصیر الدین طوسی می‌گذرد، اما هنوز دستاوردهای علمی و آرای این دانشمند جهان اسلام محل رجوع است.

استاندار لرستان اظهار کرد: در سال ۹۲ رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث اقتصاد مقاومتی را بیان کرده و در سال ۹۳ مسائل آن به‌طور جامع مطرح شد و در نهایت یک اجماع کلی بر اقتصاد مقاومتی به‌وجود آمد، کمااینکه در استان لرستان نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی و حل آنها، اقتصاد مقاومتی است.

بازوند با بیان اینکه در حال حاضر باید پرچم اقتصاد مقاومتی در دست مهندسین باشد، خاطرنشان کرد: اولین رویکرد اقتصاد مقاومتی این است که باید منطبق بر چشم‌انداز توسعه کشور باشد، به‌طوری‌که مهندسین در این زمینه باید در تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان نقش‌آفرینی کنند، زیرا امروز شرکت‌های دانش‌بنیان جایگزین درآمد فروش نفت در دنیا شده است.

وی درون‌زا بودن را دومین رویکرد اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: ما در استان باید مشکلات را خودمان حل کنیم و از ظرفیت‌های خودمان استفاده کنیم و اقتصاد مقاومتی را در دوردست‌ترین روستاها شکل دهیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه مدیریت جهادی مهمترین رویکرد اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: مدیریت جهادی باعث فرصت‌سازی می‌شود و فرصت‌سوزی را از بین می‌برد، لذا باید با مدیریت جهادی عالمانه فرهنگ کار را در جامعه افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه لرستان دارای نرخ بیکاری بالایی است، به‌طوری‌که خودباوری را از جوانان ما گرفته است، افزود: ما سالیانه چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای کاهش نرخ بیکاری در استان نیاز داریم و برای رسیدن به این رقم باید شرایط ورود بخش خصوصی را در لرستان فراهم کنیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.