10 اسفند, 1394

طرح حمایتی از طرح‌های صنعتی توجیه‌پذیر برای ورود به بازار

دبیر جشنواره کسب و کارهای نوپا از اجرای طرح حمایتی از طرح‌های صنعتی توجیه‌پذیر برای ورود به بازار خبرداد

علی نیک‌بخت بعد ازظهر امروز در نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، اظهار داشت: جوانان و صنعتگران کشورمان به دنبال ایده‌های خلاقانه و نوآورانه هستند که عملا مبانی اقتصاد دانش‌بنیان ما را تشکیل می‌دهد و می‌تواند چرخ اقتصاد را به گردش در بیاورد.

وی با اشاره به اینکه در پارک‌های علمی، فناوری سرمایه‌گذاری عظیمی انجام شده‌است، خاطرنشان کرد: تیم‌های فناورانه را دور هم در این پارکها جمع کرده‌ایم، تا وقتی که رشد اولیه شرکت تمام شود و اگر رشد هدفمند بود، می‌تواند کالای خود را به تولید انبوه برساند.

دبیر جشنواره کسب و کارهای نوپا تصریح کرد: در تمام دنیا این‌گونه تولیدات از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا اعتبارات بانکی حمایت می‌شوند،‌ اما در کشور ما یک خلاء عمیقی وجود دارد و آن هم اعتماد به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و تزریق پول هوشمند است.

وی به امضای تفاهم‌نامه‌ای با بانک صنعت و معدن برای حمایت از ایده‌های فناورانه این‌گونه شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: سعی می‌کنیم برای واحدهای فناورانه کل کشور که بتوانند وارد مرحله رشد سریع بشوند، ‌از طریق طرح حمایت از سرمایه‌گذاری خطرپذیر با حمایت از ایده‌های نو که در قالب بسته حمایتی تدوین شده، حمایت کنیم.

نیکبخت در مورد طرح‌هایی که در این جشنواره شرکت کرده‌اند، نیز گفت: ۱۰۰ طرح در قالب طرح تجاری از سراسر کشور جمع‌آوری کردیم که از نظر علمی و توجیه‌پذیری بازار مورد بررسی قرار گرفتند و درنهایت ۴۰ طرح استخراج شد که در نمایشگاهی در معرض دید قرار داده شده است. برخی از آنها دارای نمونه مهندسی و طرح‌هایی هم در حد ایده هستند و امیدواریم این طرح‌ها به مرحله تجاری‌سازی برسند.

به گزارش فارس، در نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن ۴۰ ایده و نمونه مهندسی فناورانه در حوزه صنعت ارائه شده است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.