10 اسفند, 1394
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی تاکید کرد:

پیگیری جدی برنامه‌های پنج حوزه اصلی توسعه کسب و کار هوایی کشور

نشست شرکت‌های دانش‌بنیان برتر حوزه هوایی کشور با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

نشست شرکت‌های دانش‌بنیان برتر با حضور منوچهر منطقی دبیر توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد صاحبکار سرپرست امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان برجسته در حوزه هوایی کشور برگزار شد.

منوچهر منطقی در ابتدای این نشست گفت: این نشست با هدف طراحی ساختار اجرای پروژه‌های کلان در سطح کشور و طرح حمایت از تولید در شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

وی افزود: هواپیمای مسافربری، بالگردهای تجاری، زیر سیستم‌ها، زنجیره تامین قطعات و تجهیزات فرودگاهی، پنج حوزه اصلی توسعه کسب و کار هوایی و هوانوردی هستند که اهداف و برنامه‌های این حوزه‌ها با جدیت تمام پیگیری می‌شود.

صاحبکار، سرپرست امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در خصوص مزایای طرح حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به مواردی از جمله حمایت مالی از طریق صندوق شکوفایی، حمایت‌های مالیاتی از طریق سازمان امور مالیاتی، معافیت‌های گمرکی در ۶ زمینه، دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در شعاع شهرهای بزرگ و در مناطق مجاز اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ۱۲ دسته آیین‌نامه حمایتی برای صادرات به صورت رایگان، معافیت دوره خدمت افراد کلیدی شرکت‌ها، دوره‌های آموزشی عمومی در خصوص قانون کار، معرفی نرم‌افزارهای مفید حسابداری و همچنین مواردی در خصوص بهبود روند توسعه شرکت‌ها نیز از دیگر مزایای طرح حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

در ادامه این نشست، فاطمه سعیدی، مدیر مسؤول تجاری‌سازی و توسعه روابط بین‌الملل ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی در خصوص جایگاه کشور و منطقه در زمینه اقتصادی و چشم اندار ۱۴۰۴، راهبردهای تعریف شده در ستاد به منظور توسعه صنعت هوایی کشور از طریق توسعه همزمان فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی، همکاری مشترک بین‌المللی و برنامه‌های ستاد به منظور ارتقای سطح توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی توضیحاتی ارائه کرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.