10 اسفند, 1394
معاون پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی عنوان کرد:

افزایش تعداد اختراعات به ۵۰ مورد تا سال ۹۹

معاون امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به جزئیات برنامه ششم توسعه، گفت: بر اساس این برنامه مقرر شده تعداد اختراعات و ابتکارات از ۲۹ به ۵۰ اختراع تا سال ۹۹ افزایش یابد.

محمدرضا واعظ مهدوی روز یکشنبه، ۹ اسفند ماه در نشست هم‌اندیشی ملی تدوین سیاست‌های اجرایی و اولویت‌های پژوهش و فناوری کشور با اشاره به مطرح شدن اقتصاد دانش بنیان در دنیا، افزود: این موضوع نیز در ایران مطرح شده و ما آن را به صورت طوطی‌وار مطرح کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد دانش بنیان با چالش‌های متعددی مواجه هستیم، اظهار کرد: اطلاعات محدود و گسیخته شدن مرزها بین ساخت‌های حیاتی و جمعی از جمله چالش‌های کشور در این زمینه است.
معاون امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه اهداف کمی در حوزه علم و پژوهش در نظر گرفته شده است که بر این اساس رشد تولید کمی مقالات مدنظر است که بر این اساس تا سال ۱۳۹۹ رتبه ایران در تولید علمی از ۱۶ به ۱۲ ارتقا یابد.
واعظ مهدوی، تعیین رشد کمی اختراعات و ابتکارات را از دیگر موارد تاکید شده در برنامه ششم دانست و اظهار کرد: بر این اساس مقرر شده تعداد اختراعات و ابتکارات از ۲۹ به ۵۰ اختراع تا سال ۱۳۹۹ افزایش یابد.
وی افزایش سهم اعتبارات پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی را از نیم درصد به ۱٫۵ درصد تا سال ۹۹ از دیگر اهداف برنامه ششم دانست و یادآور شد: برای دستیابی به این اهداف نیاز است تا زیرساخت‌ها و نواقص موجود در کشور برطرف شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.