10 اسفند, 1394

تولید ملی در رهیافت‌های اقتصادی اسلام

نشست تولید ملی در رهیافت‌های اقتصادی اسلام با حضور سید احسان خاندوزی و به همت کانون اندیشه جوان برگزار می شود.

دفتر آموزش کانون اندیشه جوان در راستای برگزاری سلسله نشست‌های اقتصادی، ششمین نشست را با عنوان «تولید ملی در رهیافت‌های اقتصادی اسلام» با حضور سید احسان خاندوزی، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی (ره) با پرسشگری سید حسین رضوی‌پور، دانشجوی دکتری فلسفه اقتصاد اسلامی برگزار می کند.

این نشست به شکل درس‌گفت‌وگو است و در ابتدا خاندوزی به عنوان ارائه کننده درس، مباحث کلی در موضوع جلسه را بیان می‌کند و سپس به پرسش‌ها و نقدهای کارشناس جلسه، سید حسین رضوی پور، پاسخ می‌دهد.

هدف نهایی این درس‌گفت‌وگو، «آشنایی مخاطبان با مبانی نظری تولید ملی» و «بررسی وضعیت فعلی تولید ملی در ایران» است که با طرح مباحث مهمی چون «مهمترین قواعد و اصول حاکم بر اقتصاد اسلامی»، «نقاط ضعف تولید ملی در ایران»، «آثار عینی مرتبط با تولید ملی در اقتصاد ایران و جهان» و … مطرح می‌شود.

این گزارش می افزاید: این نشست سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن همایش‌های کانون اندیشه جوان برگزار می شود.

گفتنی است، در نشست‌های پیشین این درس‌گفت‌وگوها با حضور علاقه‌مندان به موضوعات اندیشه‌ای اسلام و اقتصاد اسلامی به موضوع‌های «رهیافت‌های اقتصادی اسلام از اندیشه‌های امام موسی صدر و مقایسه‌ای با آثار اقتصادی شهید صدر»، «بانک‌داری اسلامی، از نظر تا عمل»، «بازار سرمایه اسلامی» و «عدالت و توسعه» پرداخته شد.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.