12 اسفند, 1394
سردار عبداللهی:

اقتصاد مقاومتی فقط در قالب الفاظ پیاده نمی‌شود بلکه باید به آن عمل کرد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ورود ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر بنزین به کشور را در دوران بعد از تحریم مایه تأسف خواند و گفت: اقتصاد مقاومتی فقط در قالب الفاظ پیاده نمی‌شود بلکه باید به آن عمل کرد.

سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل از جهادگران اقتصاد مقاومتی در فازهای ١۵ و ١۶ پارس جنوبی که با حضور فرمانده کل سپاه در عسلویه برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز شاهد به نتیجه رسیدن بزرگترین پروژه در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم و افرادی که این پروژه را به نتیجه رساندند، رزمندگان دیروز و سازندگان امروز کشور هستند.

وی افزود: پیش از آغاز اجرای این پروژه‌ها آثاری از ساخت و ساز در این منطقه وجود نداشت، اما امروز با تکمیل شدن فازها، این منطقه به‌عنوان قلب اقتصادی کشور شناخته می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به برخورداری ایران و قطر از میادین مشترک گازی و استفاده بیشتر قطری‌ها از منابع این منطقه خاطرنشان کرد: مسئولین کشور در تلاش هستند تا سهم بیشتری نصیب کشورمان شود و ما نیز با روحیه جهادی تلاش می‌کنیم تا به اهداف عالیه خود برسیم.

سردار عبداللهی با بیان “ما خروج غول‌های نفتی خارجی از کشور را به فال نیک گرفتیم و نگذاشتیم پرچم به‌روی زمین بماند” تصریح کرد: با خروج آنها کار به دست متخصصین داخلی افتاد در حالی که آنها فکر نمی‌کردند متخصصین ما بتوانند این کار را انجام دهند اما توانستیم تکنولوژی این صنعت پیچیده را به کار بگیریم.

وی با تأکید بر “هیچ نیازی به مهندسین خارجی نداریم” ابراز کرد: کمک به دولت، رسالت سپاه است و فرمانده کل سپاه نیز درخصوص ۱۰ ابرپروژه با رییس جمهور مکاتبه کرده‌اند که در این میان، ۵ پروژه مربوط به حوزه نفتی است و یکی از آنها پالایشگاه “ستاره خلیج فارس” بود که با تکمیل این پالایشگاه محصولات بسیار ارزشمندی تولید خواهد شد.

سردار عبداللهی ورود ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر بنزین به کشور را در دوران بعد از تحریم مأیه تاسف خواند و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی فقط در قالب الفاظ پیاده نمی‌شود بلکه باید به آن عمل کرد.

وی توجه به مقوله آب را در کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: ما در این خصوص نیز طرحهای مختلفی داریم که یکی از آنها طرح مهار آبهای کشور است که شامل احداث ۱۷ سد و چندصد کیلومتر تونل خواهد شد.

سردار عبداللهی در ادامه اظهار داشت: ما باید از آبهای خلیج فارس استفاده کنیم که ساخت ۵ نیروگاه با ظرفیت هزار مگاوات را نیز به دولت پیشنهاد دادیم و آنها هم استقبال کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در پایان سخنانش با یادآوری “اقتصاد ما متکی به نفت است و این نفت امروز از بشکه‌ای ۱۳۰ دلار به ۳۰ دلار رسیده است” گفت: با وجود این، باید دنبال جایگزینی برای نفت باشیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.