10 اسفند, 1394
بنیاد نخبگان استان مرکزی:

رئیس شرکت‌های دانش بنیان گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند موجب تحول در عرصه علم، دانش و کشف یافته‌ها و نتایج جدید اقتصادی شوند که این یافته‌ها در اجرای اصول اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دکتر محسن نجفی در جشنواره “فجر دانش” که با همکاری بسیج دانشجویی سپاه روح‌الله استان مرکزی برگزار شد با اشاره به جایگاه برگزاری جشنواره‌ها در ارتقاء کارآفرینی اظهار داشت: در اکوسیستم کارآفرینی جشنواره‌ها نقش موثری را ایفا می‌کنند.

وی افزود: امیدواریم تحقق اقتصادمقاومتی که مبتنی بر اقتصاد دانش محور طراحی شده با وقوع این رویدادها در چرخه سیستم کارآفرینی محصولات شایسته‌ای برای کشور به ارمغان آوریم، بی‌شک علم قدرت‌آفرین است.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی تصریح کرد: قدرت گاهی انسان را دچار غفلت می‌کند و باعث می‌شود که با طبیعت و نظام تکوینی که خداوند آفریده تا حدی تلاقی کند و تعادل خود را به عنوان جزئی از خلقت آفرینش فراموش کرده و صدماتی را به نظام طبیعی موجب شود.

نجفی ادامه داد: توجه به بحث علم قدرت‌آفرین نباید فراموش کند که جزئی از نظامات طبیعی خداوند هستیم، یکی از محصولات عقل، دانش است و علم به اخص خود یک وجهی از دانش است و ما باید از این نعمت الهی به خوبی ، در اداره جامعه بهره بگیریم.

وی افزود: عقل از زوایای مختلف ما را هدایت می‌کند، خوشحالیم که توجه مسئولان نظام، به جای سرمایه‌های نفتی، متوجه سرمایه‌های عظیم انسانی کشور شده و نظام توسعه کشور از نظام نفت‌محور به سمت نظام انسان‌محور براساس توانمندی‌های انسان حرکت می‌کند.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک تصریح کرد: به طور قطع اگر به سمتی حرکت کنیم انرژی محرک توسعه کشور از محصول حلال به دست آید، اگر نظام تولید ارزش‌های اقتصادی و اجتماعی را براساس دستاوردهای مبتنی بر تلاش، خلاقیت و نوآوری قرار دهیم نه تنها از حیث بهینه کردن دستاوردهای اقتصادی و اداره جامعه درست عمل کرده‌ایم بلکه به صورت طبیعی رزق حلال در جامعه، ساختار سالم به ارمغان می‌آید.

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.