9 اسفند, 1394
مدیرکل کمیته امداد استان همدان خبر داد:

۹۰ درصد از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد طرح‌های تولیدی است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان همدان گفت: ۹۰ درصد از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد استان همدان طرح‌های تولیدی است.

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: افزایش توان اقتصادی خانوارهای زیر پوشش و نیازمند و همچنین ایجاد فرهنگ کار و تلاش در بین جامعه مددجویی از اهداف مهم امسال حوزه اشتغال و خودکفایی در این نهاد بوده است.
وی با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد طرح‌های اشتغالزایی این نهاد طرح‎های تولیدی هستند، افزود: کمک به تولید و اقتصاد ملی، زودبازده بودن، کم سرمایه‌بر بودن، نیاز نداشتن به مکان‎های وسیع، ابزار و ادوات پیشرفته و دانش فنی بالا و پیچیده، برخوردار بودن از مخاطره و ریسک‌پذیری بسیار کم، بهره‌وری بالا و… از ویژگی‎های طرح‎های اشتغالزایی در کمیته امداد امام خمینی است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان همدان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده آثار اقتصادی طرحهای خودکفایی در افزایش درآمد خانواده‎ها مؤثر و کاملاً رضایت‎بخش بوده و متوسط درآمد ماهانه خانوارهای خودکفاشده ۷ میلیون ریال است.
ابراهیمی تصریح کرد: کمک به احداث و خرید مسکن شهری، بهسازی و مقاوم‎سازی مسکن روستایی با همکاری بنیاد مسکن، کمک به تکمیل واحدهای روستایی، کمک به بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویان شهری و روستایی، احداث فضای جانبی مسکن در مواردی چون آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و حصارکشی مسکن و انشعابات آب، برق، گاز و همچنین اقدامات حوزه مسکن و ساختمان این نهاد با رویکرد ایجاد فضای امن و آسودگی خاطر برای خانواده‌های محروم و نیازمند است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی همدان تاکید کرد: مردم نوعدوست، خیرین و نیکوکاران می‌توانند برای کمک‌رسانی به مددجویان محروم، تأمین مسکن مددجویان نیازمند و همچنین تأمین جهیزیه برای نوعروسان زیر پوشش کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در پایان سال به این نهاد تحویل دهند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.