9 اسفند, 1394

افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با استفاده از ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان

سید مجید خیام نکویی گفت: استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ایجاد محصولات دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت گردشگری در استان بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار را حل خواهد کرد.

سید مجید خیام نکویی در گفتگویی در مورد استفاده از نخبگان برای بهبود اقتصاد عنوان کرد: استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ایجاد محصولات دانش بنیان و استفاده از ظرفیت گردشگری در استان بخش عمده ای از مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار را حل خواهد کرد.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان ما امروز با خیل عظیمی از دانش آموختگان دانشگاهی روبرو هستیم که زمینه بکار گیری‌شان به وجود نیامده است و در لیست بیکاران جامعه قرار گرفته‌اند، از طرفی بیش از چهار میلیون و هشت‌صد هزار نفر دانشجو داریم که رفته رفته در سال های مختلف فارغ‌التحصیل خواهند شد و ممکن است به همین جمع بیکاران بپیوندند.

وی در خصوص مهم‌ترین راهکار برای اشتغال فارغ التحصیلان گفت: با ایجاد محیط هایی همچون پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجویان و فارغ التحصیلان ایده هایشان را تبدیل به نمونه کنند و دولت با حمایت خود نمونه ها را تبدیل به محصول و تجاری سازی کند.

خیام نکویی ورود بخش خصوصی به ایجاد محصولات دانش بنیان را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: بنگاه های اقتصادی اگر به سمت تولید محصولات دانش بنیان بروند و از ایده های تحصیل‌کردگان دانشگاهی استفاده کنند، بخش عمده ای از مشکل کمبود اشتغال فراهم می شود.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان بحث توسعه گردشگری را یکی از ظرفیت های مهم استان بیان و اظهار کرد: با توجه به آمارهای جهانی از هر یازده شغل یکی مربوط به حوزه گردشگری است لذا با توجه به توانمندی های استان اصفهان در این زمینه با توسعه گردشگری می توان بخشی از فارغ التحصیلان دانشگاهی را مشغول به کار کرد و شاهد افزایش گردشگران خارجی و داخلی به ویژه گردشگر علمی بود.

منبع : صاحب خبر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.