8 اسفند, 1394
قائم‌ مقام شركت توانیر:

تأخیر در اجرای اقتصاد مقاومتی، خسارت‌زاست

معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی و قائم‌ مقام مدیر عامل شرکت توانیر اظهار کرد: تأخیر در اجرای اقتصاد مقاومتی خسارت در همه بخش‌های کشور به ویژه در صنعت آب و برق را به دنبال خواهد داشت.

“داوود منظور” در همایش “آشنایی با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و راهکارهای سازمانی مدیریتی” که در شرکت برق منطقه‌ای یزد برگزار شد، در جمع کارکنان صنعت آب و برق و مدیران و کارکنان ادارات استان با اشاره به تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی و جریان‌های رایج و نظرات متداول در اقتصاد، گفت: تأخیر در اجرای اقتصاد مقاومتی خسارت در همه بخش‌های کشور به ویژه در صنعت آب و برق را به دنبال خواهد داشت.

وی منظور اقتصاد مقاومتی را مقاوم‌سازی اقتصاد ملی در برابر تغییرات و مخاطرات داخلی و خارجی بر سر راه پیشرفت و اهداف چشم‌انداز کشور دانست و افزود: با گذشت بیش از ۶۵ سال سابقه برنامه‌ریزی در ایران با وجود تلاش‌های صورت گرفته در قالب برنامه‌ها و بودجه‌ها، هنوز برخی مشکلات ساختاری باقی‌مانده است که با عزم و اراده‌ای که در کشور وجود دارد امید است به زودی به توسعه و شکوفایی در اقتصاد کشور تحقق یابد.

قائم ‌مقام مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اقدامات وزارت نیرو برای اجرایی شدن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، افزایش راندمان و بهره‌وری نیروگاه‌ها، توسعه فعالیت‌های طراحی و مهندسی برای بهینه‌سازی انرژی در طراحی و بهره‌برداری از شبکه‌های انتقال و توزیع، ارتقاء بهره‌وری و بهبود راندمان تاسیسات آبی و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را برخی از اقدامات وزارت نیرو در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم ایجاد فرهنگ خودباوری بین مسئولان و مردم، اظهار کرد: مواردی مانند متمرکز عمل کردن، مثبت نگری، آماده عمل بودن، انعطاف‌پذیری و سازمان یافتن از الزامات اساسی در اقتصاد مقاومتی عمل کردن است.

منظور در ادامه به رابطه مقاومت و توسعه پایدار اشاره و تصریح کرد: افزایش مقاومت با پایداری رابطه مستقیم دارد به نحوی که اقتصاد مقاومتی، ضوابط توسعه پایدار را به رسمیت می‌شناسد و به عبارتی پایداری و مقاومت، رابطه دو طرفه و تنگاتنگی با هم دارند.

“محمدحسن صباغزادگان” مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز در ابتدای این همایش با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت در دولت یازدهم، گفت: برگزاری این همایش می‌تواند راهکارها و نگرش‌های مناسبی در مورد اقتصاد مقاومتی به مسئولان ارائه کند.

وی همچنین تاکید کرد: افزایش بهره‌وری، کاهش تلفات و صادرات برق باید در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در صنعت برق موردتوجه قرار گیرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.