8 اسفند, 1394

مباحث بیمه‌ای باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد

مدیر‌کل تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به شاخص‌های مباحث بیمه‌ای و تامین‌اجتماعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، گفت: در این راستا، کارگاه آموزشی شش ساعته برگزار شد.

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با تاکید بر این‌که دوره آموزشی مذکور دو روزه و آموزش‌ها نیز تخصصی بود، اظهار کرد: خوشبختانه مدیران کل، معاونان، روسا و کارشناسان ارشد، مسئولان واحدهای اجرایی، همچنین سایر کارشناسان اداره‌کل تامین‌اجتماعی استان زنجان در این کارگاه حضور داشته و از ارائه آموزش‌هایی در راستای بهره‌مندی از مزیت‌های اقتصاد مقاومتی برخوردار شدند.

این مسئول ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های کشور اعم از دولتی و مردمی است که در شرایط فشار اقتصادی دشمنان معنا پیدا می‌کند. این در حالی است که به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های اقتصادی، صنعتی، تجاری و مواردی از این دست منجر به رقابتی کردن فضای کار و تولید در داخل کشور، همچنین پویایی و گسترش پتانسیل سرمایه‌گذار، کارفرما و کارگر می‌شود.

وی تصریح کرد: در واقع، وقتی روابط بین کارگر و کارفرما فقط با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و انسانی شکل بگیرد، به‌طور قطع نظام بیمه‌گر علی‌الخصوص سازمان تامین‌اجتماعی جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند. از این‌رو، می‌توان به صراحت گفت اداره‌کل تامین‌اجتماعی در تبیین اصول اقتصاد مقاومتی نقش پیشرو را دارد.

علیاری با تاکید بر این‌که برگزاری کارگاه‌های آموزشی با این مضمون می‌تواند تاثیر به‌سزایی در پیشبرد ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این مقوله در اصل به معنای کاهش وابستگی به واردات و افزایش اتکا بر تولیدات داخلی است. به همین‌خاطر، می‌تواند موجبات رشد و توسعه کشور را فراهم کرده و بر تحکیم نظام‌های بیمه‌گر و پشتیبان مهر تایید بزند. علاوه بر این، اگر فضای کسب و کار بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی رونق پیدا کند خدمات تامین‌اجتماعی نیز با تحت پوشش قرار دادن این فضا زمینه امتداد رونق را فراهم می‌کند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.