28 بهمن, 1394

توافقات جدید اشتغالی تهران-برلین

در دیدار معاون وزیر کار و سفیر آلمان در ایران، بر آمادگی شرکت‌های آلمانی برای بازگشت به کشور تاکید شد.

محمد امین سازگارنژاد در دیدار با « بارون میشائیل فن اونگرن اشترنبرگ» سفیر آلمان در ایران با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های بین المللی در زمینه انتقال آموزش و تکنولوژی گفت: سابقه همکاری های خوبی از سال ها پیش در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای بین دو کشور ایران و آلمان وجود داشته است.

معاون وزیر کار بیان داشت: در واقع از گذشته نوعی پیوند بین آموزش ها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران با کشور آلمان بوده که امیدواریم پس از برجام نیز شاهد توسعه این همکاری ها باشیم. اکنون که همکاری های دو کشور رو به گسترش است، علاقمند هستیم که در حوزه انتقال تکنولوژی و آموزش هم شاهد توسعه این تعاملات باشیم.

سازگارنژاد بیان داشت: جهت توسعه و ارتقاء آموزش های مهارتی اعزام مربیان ایرانی برای طی دوره های تکمیلی به کشور آلمان، حضور استاد مربیان آلمانی در ایران برای آموزش، تدوین استانداردهای حرفه ای شغلی و مهارتی، ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه ای تخصصی توسط صنایع آلمان در کشور ایران از زمینه های همکاری مورد نظر است.

وی افزود: محصولات و کالاهای آلمانی متعددی از جمله خودرو و لوازم خانگی که در کشور ما بازار خوبی دارند و باید جهت خدمات پس از فروش تکنولوژی آموزشی توسط این کمپانی ها به ایران انتقال یابد که صنایع پیشرفته ICT و طراحی صنعتی نیز جزو آن است.

معاون وزیر کار افزود: حضور طولانی مدت افراد متخصص برای تقویت مدیریت در مرکز تربیت مربی که محصول مشترک همکاری دیگر این دو کشور بوده از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین تجهیز نسل جوان به مهارت نو و به روز در کاهش بیکاری و پایداری شغل در کشور کمک زیادی خواهد کرد و انتقال مهارت به جوانان می تواند جزو برنامه های کلان سازمان های بین المللی، سیاست های اتحادیه اروپا و خط مشی کشور آلمان و حس خوب همکاری دو کشور در آموزش ها اثربخش شود.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای اتباع افغانستان در ایران تأکید کرد: امیدوارم که آقای سفیر با نگاهی استراتژیک، زمینه های همکاری سه جانبه را برای تجهیز پناهندگان افغانستانی به مهارت و ترغیب آنان برای بازسازی و برگشت به کشورشان را فراهم سازد.

همچنین سفیر کشور آلمان در ایران نیز در اظهاراتی با استقبال از  توسعه همکاری بین دو کشور بیان داشت: شرکت های آلمانی که در گذشته در ایران فعالیت داشتند، برای حضور دوباره علاقمند هستند و اعلام آمادگی کرده اند.

وی گفت: ابزارهای مهمی برای همکاری های مشترک در اختیار داریم که اتاق بازرگانی ایران- آلمان یکی از این ابزارها می باشد که امیدواریم از فرصت های موجود استفاده شود.

بارون میشائیل فن اونگرن اشترنبرگ تأکید کرد: البته فعالیت ها فقط به فروش محصولات در ایران محدود
نمی شود و انتقال تکنولوژی و آموزش را هم شامل می شود.

سفیر کشور آلمان در ایران بیان داشت: نمونه های موفقی از شرکت های آلمانی در ایران فعالیت دارند و در کنار فعالیت اقتصادی مراکز آموزش فنی و حرفه ای هم ایجاد کرده اند که ضمن ارائه آموزش های مهارتی جدید بازارکار خوبی هم دارند.

وی در ادامه با اشاره به وجود سیستم آموزش دوگانه در کشور آلمان بیان داشت: شرکت های آلمانی باید در کنار فعالیت های اقتصادی، برای ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه ای متناسب با شرایط بومی کشور ایران هم آماده شوند.

سفیر آلمان در ایران اظهارداشت: برای فعالیت شرکت های آلمانی در کشور ایران نیاز به فراهم شدن بسترها و زمینه های لازم می باشد که خوشبختانه در حال انجام است. در خصوص حمایت از توانمندسازی اتباغ افغانستانی، کشور آلمان پروژه های مشترکی را با سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران می تواند اجرا کند.

منبع : مهر

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.