1997019
28 بهمن, 1394

گلایه‌های دامداران از مسئولان

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت:کارخانجات لبنی نه تنها افزایش قیمتی در نرخ شیرخام اعمال نکرده‌اند بلکه در برخی مناطق قیمت را کاهش داده و طول دوره بازپرداخت بدهی دامداران را بالا بردند.

علیرضا عزیزالهی درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف قیمت خرید شیرخام از دامداران، اظهارداشت: تن ندادن کارخانجات به اجرای مصوبه دولت مبنی بر خرید شیرخام به نرخ ۱۴۴۰ تومان از دامداران در نهایت  منجر به تشکیل جلسه‌ای در سازمان حمایت شد که در این جلسه ما اعتراض کردیم سازمان مربوطه اقدامی در راستای اجرای قانون مذکور نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اغلب کارخانجات ۶۰ تومان به قیمت محصولات خود افزوده‌اند اما بابت آن پولی به دامداران پرداخت نکرده‌اند، اضافه کرد: در پی این اعتراضات، سازمان حمایت کارخانجات لبنی را تهدید کرد که اگر بابت ۶۰ تومانی که به قیمت محصولاتشان اضافه کردند ۱۰۰ تومان به قیمت خرید شیرخام از دامداران اضافه نکنند به تعزیرات معرفی خواهند شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه مسئولان وزارت کشاورزی نیز این موضوع را تایید کردند و سازمان حمایت پیگیر آن شد، گفت: درحال حاضر ما به صورت قطعی نمی‌دانیم که این کار عملیاتی شده است یا نه؟ اما حتی اگر عملیاتی شده باشد هیچ تاثیری برای شرایط نداشته است.

عزیزالهی ادامه داد: کارخانجات لبنی نه تنها افزایش قیمتی در نرخ خرید شیرخام اعمال نکرده‌اند بلکه در برخی مناطق کشور قیمت را کاهش هم داده‌اند، ضمن اینکه طول دوره بازپرداخت بدهی دامداران را بالا بردند.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات سازمان حمایت و سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه نه تنها موثر نبوده بلکه اثر معکوس هم داشته است، گفت: سازمان حمایت اعلام کرده پرونده‌های متخلفان به تعزیرات رفته است اما فعلا چیزی برای ما روشن نیست، چون اگر با یک یا دو کارخانه برخوردی انجام می‌گرفت قطعا شرایط، الان متفاوت بود.

منبع : مهر

مطالــــب مرتبط
    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3891
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.