27 بهمن, 1394
میرکاظمی :

دولت ۲.۵ سال منتظر برجام ماند اما مشکلات مردم به‌جای کاهش افزایش یافت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۲ سال و نیم فرصت طلایی را از دست داد و منتظر ماند تا برجام به نتیجه برسد اما اکنون نه‌تنها مشکلات مردم حل نشد بلکه بیشتر هم شد.

مسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و کاندیدای منتخب لیست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات دهمین دوره مجلس با اشاره به ۳۰ کاندیدای لیست ائتلاف اظهار داشت: دوستان تلاش کردند تا بتوانند به اجماع برسند چراکه در بحث‌های سیاسی اختلاف سلیقه زیاد است.

وی ادامه داد:‌ جریان اصولگرایی یک حزب نیست، یک تفکر اعتقادی است. در جریان اصولگرایی تصمیم‌گیری در یک چارچوبی است که در آن ارزش‌ها محور هستند البته در مسائل سیاسی فرعی، اختلاف سلیقه وجود دارد.

“در همین شورای ائتلاف، سلایق مختلف جمع شده بودند اما همه اصولگرا بودند و چون اصولگرایی حزب نیست که مثل حزب اصلاح‌طلبان یکی دستور دهد و بقیه “چشم” بگویند، برای انتخاب کاندیداها بر اساس اقناع و ادله اقدام شد”.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در شورای ائتلاف سلایق مختلف می‌نشینند، ممکن است یک عده از نکاتی که مورد تأکیدشان است، عدول کنند که البته وقتی بخواهند به وحدت برسند، باید از سلایق خود تا حدودی عدول کنند لذا این وحدت حاصل شد و ثمره آن رسیدن به این لیست است. این لیست نسبت به تفرق و تشتتی که در دروه‌های قبل داشتیم، بسیار مناسب است.

میرکاظمی در ادامه با اشاره به حضور اقتصاددانان در لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: در حال حاضر مشکل اساسی مردم مسائل اقتصادی است و دولت کاری جدی در این زمینه انجام نداد و همه مشکلات را به برجام گره زد. علی‌رغم اینکه همه اقتصاددانان و صاحب‌نظران و حتی هواداران همین دولت، در دولت قبل مرتب تأکید می‌کردند، ۲۰ درصد از مشکلات ناشی از تحریم است و ۸۰ درصد مربوط به سوءمدیریت است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۲ و نیم سال از عمر دولت می‌گذرد و شاهد شاخص‌های اقتصادی نامناسبی هستیم؛ رشد اقتصادی منفی شد و بیکاری افزایش یافت. چندین ماه است که حجم نقدینگی اعلام نشده اما احتمال می‌دهیم نقدینگی نزدیک به ۵۰۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته باشد که دولت اعلام نمی‌کند لذا دولت علی‌رغم قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، رشد اقتصادی و نقدینگی را اعلام نمی‌کند.

این کاندیدای انتخابات مجلس دهم با بیان اینکه چند ماهی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید را از روی سایت خود برداشته است، گفت: دولت ۲ سال و نیم فرصت طلایی را از دست داد و منتظر ماند تا برجام به نتیجه برسد اما اکنون نه‌تنها مشکلات مردم حل نشد بلکه بیشتر هم شد.

میرکاظمی در پایان تأکید کرد: بحث اقتصادی بسیار مهم است و مجلس باید بتواند هم نظارت قوی داشته باشد و هم برنامه‌هایی را برای مهار دولت تنظیم کند تا شاهد بی‌نظمی در حوزه اقتصادی نباشیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.