23 بهمن, 1394

مراکز آموزش دولتی و غیردولتی از تدریس اقتصاد مقاومتی برای کارمندان دولت منع شدند

رییس امور برنامه‌ریزی سازمان مدیریت اعلام کرد: برگزاری دوره‌های اقتصاد مقاومتی توسط موسسات و مراکز دولتی و غیردولتی به هرشکلی، به غیر از مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، غیرقانونی است.

علی جمالی قمی رییس امور برنامه‌ریزی، تأمین و بهسازی نیروی انسانی سازمان مدیریت در نامه ای به رؤسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها اعلام کرد: “با عنایت به مکاتبات و سوالات متعدد دستگاه‌های اجرایی درخصوص برگزاری دوره‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی و مراجع برگزار کننده، به استحضار می‌رساند؛ دوره های اقتصاد مقاومتی در سه سطح برای گروه‌های کارشناسان، مدیران حرفه‌ای و عملیاتی و مدیران سیاسی با ساعات و سرفصل‌های متفاوت و متناسب با نیاز و شرایط شرکت‌کنندگان تعریف شده و طی بخشنامه شماره ۸۳۰۷۸ مورخ ۱۴/۵/۱۳۹۴ ابلاغ گردیده است، که براساس بخشنامه مذکور صرفاً دستگاه های اجرایی (برای کارمندان خود)، مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری (و واحدهای استانی آن) و مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌توانند دوره‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی را در چارچوب نظام آموزش کارمندان دولت پس از پیش‌بینی آن در برنامه‌های سالانه و تصویب کمیته سرمایه انسانی شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه اجرایی در قالب سرفصل‌های ابلاغ شده، اجرا نمایند.

لذا برگزاری دوره‌های اقتصاد مقاومتی توسط موسسات و مراکز دولتی و غیردولتی به هرشکلی، به غیر از مراجع مذکور، مغایر با مفاد بخشنامه مذکور می‌باشد. شایان ذکر است مدرسین دوره های مذکور ضروری است از شرایط و صلاحیت‌های لازم براساس ماده (۵) اصلاحیه نظام آموزش کارمندان (موضوع بخشنامه شماره ۱۸۸۱۹/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۲) برخوردار باشند.

مراتب جهت استحضار و نظارت بر فرآیند برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های مذکور در استان در چارچوب نظام آموزش کارمندان اعلام می‌گردد.”

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.