19 بهمن, 1394
توسط بسیج سازندگی

جشنواره عکس و گزارش نویسی “منهای نفت” برگزار می شود

نخستین جشنواره عکس و گزارش نویسی اقتصاد مقاومتی با عنوان “منهای نفت” به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی برگزار می شود.

سازمان بسیج سازندگی از دو سال قبل بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی با ویژگی های چون درونزا، مردمی و غیر دولتی اقدام به حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و زود بازده با هدف اشتغالزایی و افزایش تولید کرده است.

بر این اساس طی سال های اخیر نزدیک به ۹۰ هزار واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی کوچک و زودبازده با حمایت بسیج سازندگی راه اندازی شده و بیش از ۱۵۰ هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد شده است. فعالیت های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در سطح اقتصاد خرد و کسب و کارهای کوچک تعریف شده است.

در این راستا نخستین جشنواره عکس و گزارش نویسی اقتصاد مقاومتی با عنوان “منهای نفت” به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی برگزار می شود.

عکس ها و گزارش های خبری ارسالی به دبیرخانه جشنواره باید پیرامون عرصه های اقتصاد مقاومتی تعریف شده توسط بسیج سازندگی باشد؛ از جمله: قالیبافی، رسیندگی، گوهرتراشی، صنایع دستی، پرورش شترمرغ، مرغ بومی، اردک، بلدرچین، ماهی و سردآبی و گرمآبی، قارچ، دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی ترشی و شوریجات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی از قبیل اسانس گیری، بسته بندی، خشک کن، پودرکن، روغن گیری، تولید محصول از ضایعات و …

۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۴، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره است و فرشاد عالی، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج سازندگی دبیری این جشنواره را بر عهده دارد.

اهداف جشنواره
۱- ترویج سبک زندگی مبتنی بر فرهنگ تولید و اقتصاد مقاومتی

۲- معرفی الگوهای موفق در عرصه اقتصاد خرد

۳- تشویق علاقمندان به سرمایه گذاری در عرصه تولید زودبازده

مقررات جشنواره عکس
۱- شرکت در جشنواره برای علاقه مندان آزاد است.

۲- شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره است و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

۳- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب، لوگو و هرگونه نشانه تصویری باشد.

۴- ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست.

در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف شده و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال کننده خواهد بود.

۵- هرگونه دخل و تصرف در عکس‌ها به شکلی که اصالت عکس را مخدوش کند مجاز نیست.

۶- فایل عکس‌ها را با نام و نام خانوادگی عکاس و تایپ انگلیسی و شماره عکس از X1 تا X10 نامگذاری کنید مانندX1 jafary.

۷- علاقمندان بایستی عکس‌های ارسالی را با فرمت jpg ذخیره و به صورت سایز اصلی ارسال کنند.

۸- به همراه عکس‌ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس‌ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس را در فایل word ارسال نماید. تکمیل این فرم، الزامی و به منزله پذیرش مقررات جشنواره است.

۹- علاقمندان می‌توانند آثار خود را به آدرس menhayenaft@gmail.com ایمیل کنند یا در قالب لوح فشرده به آدرس تهران، اتوبان نیایش شرق به غرب، نرسیده به پل سئول، سازمان بسیج اقشار و متخصصین، ساختمان جهاد اقتصادی، معاونت فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور ارسال کنند.

۱۰- به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی حضوراهدا خواهد شد.

۱۱- برگزار کننده حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده را با ذکر نام عکاس داشته و حق به نمایش در آوردن آن‌ها را در سایر مکان‌ها (با ذکر نام عکاس) برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۱۲ – محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

هیات داوران: حیدر رضایی – مرتضی نیکو بذل – ابوالفضل سلمانزاده

جوایز بخش عکس
۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و نیم سکه بهار آزادی
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و ربع سکه بهار آزادی

مقررات گزارش نویسی
۱-حضور تمام خبرنگاران  و روزنامه نگاران حرفه ای و آماتور در این جشنواره آزاد است.

۲-ارسال گزارش هایی که قبلا در یکی از روزنامه های، خبرگزاری ها و سایت ها منتشر نشده باشد، بلامانع است.

۳- حجم گزارش های خبری نباید از ۸۰۰ کلمه کمتر باشد.

۴- علاقمندان باید گزارش های ارسالی را به صورت فایل word به آدرس menhayenaft@gmail.com ارسال کنند و در همان فایل، اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی نویسنده، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و تاریخ نگارش را ذکر کنند.

جوایز بخش گزارش نویسی
۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ ۶ میلیون ریال
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ ۴ میلیون ریال
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ ۲ میلیون ریال

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره با امیر عمادی با شمار تلفکس  ۲۳۶۷۱۳۸۱ و بخش عکس مجتبی حیدری با شماره ۰۹۱۲۴۵۹۳۸۲۵ و بخش گزارش نویسی با محمد حسین حیدری با شماره ۰۹۱۹۵۶۷۷۵۵۸ تماس بگیرید یا به سایت بسیج سازندگی به آدرس www.sazandegi.ir مراجعه کنید.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.