7 بهمن, 1394
عضو هيات امنا صنف طلا و جواهر تهران

طلا کالای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست

بازار طلا یک بازار غیرقابل پیش بینی است اما اگر ثبات سیاسی در کشورهای دنیا وجود داشته باشد قیمت ها بر همین روال بوده و افزایشی نخواهد داشت.

احمد وفادار عضو هیات امنا صنف طلا و جواهر تهران درباره دلایل افزایش نرخ جهانی طلا در اولین روز کاری از سال ۲۰۱۶ به خبرنگار تراز گفت: به نظر می رسد چالش های ایجاد شده در منطقه و ایجاد اختلاف بین ایران و عربستان و از سوی دیگر تضعیف دلار در برابر سایر ارزها باعث افزایش قیمت جهانی طلا شد. وی در باره آینده بازار طلا افزود: بازار طلا یک بازار غیرقابل پیش بینی است اما اگر ثبات سیاسی در کشورهای دنیا وجود داشته باشد قیمت ها بر همین روال بوده و افزایشی نخواهد داشت.

وفادار با اظهار امیدواری از پایان چالش های موجود در منطقه درباره افت شاخص های بورس در کشور و ارتباط آن با قیمت طلا در بازار داخلی تصریح کرد: افت شاخص ها و عدم رونق بورس تاثیری بر قیمت طلا نخواهد داشت چرا که مردم طی چند سال گذشته عدم اطمینان به طلا به عنوان یک کالای سرمایه ای را دریافته و از خرید و نگهداری طلا متضرر شده اند. وی در ادامه اظهار داشت: در سال های گذشته قیمت سکه از یک میلیون و چهارصد هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان کاهش داشت که خود این مسئله نشان دهنده عدم اطمینان به این بازار است.
رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره افزایش مجدد نرخ بهره در امریکا و تاثیر آن در قیمت جهانی طلا خاطرنشان کرد: در صورت افزایش مجدد نرخ بهره در امریکا قیمت جهانی طلا نیز با کاهش مواجه خواهد شد.
قیمت طلا امروز: ( تومان)
سکه بهار آزادی طرح جدید: ۹۳۶۰۰۰
سکه بهار آزادی طرح قدیم: ۹۳۶۵۰۰
نیم سکه بهار آزادی: ۴۷۶۰۰۰
ربع سکه بهارآزادی: ۲۶۳۰۰۰
قیمت های امروز طلا در بازار نشان دهنده افزایش چند هزار تومانی سکه نسبت به روز گذشته است.

منبع : تراز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.