5 بهمن, 1394
معاون وزیر کار:

بیش از ۱۸ میلیون نفر در کشور در بنگاه‌های خرد اشتغال دارند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ۲۲.۵ظرفیت اشتغال در کشور ۱۸ میلیون نفر در بنگاه‌های خرد مشغول هستند.

عیسی منصوری در نشست بررسی طرح توسعه استان کرمانشاه که امروز شنبه برگزار شد، اظهار داشت: هماهنگی میان نخبگان و مسئولان باید با رویکرد تعهد همراه باشد تا جامعه از رکود به رشد اقتصادی برسد چرا که در کشورهایی همچون ایران بخش عمده‌ای از مسئله، هماهنگی بین نهادها است و باید فاصله نخبگان و مسئولان پر شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  وزارت کار نقش فعالیت بر محور اشتغال را دارند که با عدم اجرایی شدن مشکلات متعددی بروز می کند.

مسائل و مشکلات روستا اگر با سیستمی باشد اقدامات نیز متفاوت خواهد بود

منصوری با اشاره به اینکه با افزایش تولید اشتغال نیز بهبود پیدا می کند، گفت: در جهان ۱۱ کشور بالای ۵ درصد رشد جهشی اقتصادی داشتند چرا که این کشورها موفقیت در مدیریت اشتغال و ایجاد ائتلاف سطح ملی را بیشتر مورد توجه قرار دادند.

این مسئول در ادامه بیان کرد: توسعه زمانی ایجاد می‌شود که تمرکز زدایی در نظر گرفته شود  تا ضعف محتوایی نیز جبران شود.

وی با اشاره به مزیت منحصر به فرد استان خراسان برای جذب گردشگران زیارتی، افزود: در این استان علاوه بر احداث هتل بنگاه‌های تولیدی از جمله جواهر زینتی و سایر کالاهای تولیدی مشتریان بیشتری را به خود جلب کرده است.

منصوری افزود: در استان کرمانشاه زیرساخت وجود دارد اما باید مهارت و مدیریت جذب گردشگران توسعه پیدا کند و به مزیت‌های تولیدی با استانداردهای قوی مجهز شویم.

وی با بیان اینکه پروژه توریست سلامت قابلیت تولید فرآیند دارد، گفت: همچنین باید استانداری محو کار باشد و توافق نامه هایی با وزارت کار، وزارت بهداشت، میراث فرهنگی و سایر بخش‌های خصوصی و دولتی لحاظ نماید.

این مسئول ادامه داد: در دولت دهم طرح های قوی وجود نداشته و در سطح استان کرمانشاه با بررسی پروژه ها خواهیم دید موانع بسیاری وجود داشته است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغالی که با وام شروع شود پایدار نخواهد بود و چنین پروژه‌های کاربرد بالایی ندارد.

منصوری گفت: از ۲۲ میلیون ظرفیت اشتغال در کشور بیش از ۱۸.۵ میلیون نفر آن در بنگاه‌های خرد و کوچک مشغول اند و بر اساس سند وزارت کشور کمتر از ۱۵ هزار شغل در بنگاه‌های اشتغال کشور مستقر است.

معاون وزیر کار گفت: در کوتاه مدت بنگاه‌های خرد و کلان باید مورد توجه قرار گیرد و در برنامه ریزی‌های توسعه صنعت با نگاه بلند مدت کار پیش رود و به بنگاه‌های زودبازده توجه شود.

وی اظهار داشت: اکثر  پروژه‌های طرح تکاپو ۳ تا ۵ سال طول می کشد و با برنامه ریزی بهتر انگیزه لازم برای ادامه کار را هم فراهم می کند و در مسائل و مشکلات روستا اگر سیستمی باشد اقدامات نیز متفاوت خواهد بود.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.