1 بهمن, 1394
مدیرکل سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد و دارایی:

اقتصاد مقاومتی با حمایت سرمایه‌گذاران محقق می‌شود

مدیرکل سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد و دارایی گفت: امنیت و حمایت از سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین راهکار برای رونق اقتصادی و دستیابی به اقتصاد مقاومتی است.

همایش اقتصاد مقاومتی با رویکرد جذب و امنیت سرمایه‌گذاری صبح امروز با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی، بانک‌ها و صاحبان و فعالان صنایع استان برگزار شد.

احمد جمالی مدیرکل سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد و دارایی در این همایش تصریح کرد:  فراهم کردن امنیت و حمایت واقعی از سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین راهکار برای رونق اقتصادی و دستیابی به اقتصاد مقاومتی است.

وی به‌ضرورت تدوین نقشه راه تأمین مالی استان اشاره و تهیه بسته مزیت‌ها و پتانسیل‌ها، اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را پیش‌نیاز هرگونه اقدام در حوزه سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود:  بررسی و پالایش قوانین و مقررات محل کسب‌وکار، تشکیل اتاق‌های سرمایه‌گذاری و فراهم آوردن شرایط مناسب برای کارآفرینی از راهکارهای مهم بهبود وضعیت فضای کسب‌وکار است که این موضوعات زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند.

میرمحمدی معاون اقتصادی و فناوری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور دیگر سخنران این همایش بابیان اینکه سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد گفت: با تأمین امنیت لازم برای سرمایه‌گذار، شاهد افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و خارجی خواهیم بود.

وی افزود: دولت باید پول‌های بلوکه‌شده را به بخش خصوصی و به‌سوی تولید روانه سازد تا شاهد اشتغال و افزایش تولید در این حوزه باشیم؛ در غیر این صورت رفع تحریم‌ها تأثیری بر رفع مشکلات اقتصادی کشور نخواهد داشت.

طاعتی عضو هیئت علی دانشگاه‌های تهران هم در این همایش وجود صنایع متعدد، معادن بکر و قرار گرفتن استان قزوین در کریدور ارتباطی اتصال کشورهای شمال ایران به جنوب را از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در استان برشمرد و گفت: مسئولان استان باید با ارسال هیئت‌های اقتصادی و تجاری به کشورهای منطقه و تولید و صادرات مایحتاج آنان زمینه رشد استان قزوین را فراهم کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت برای رونق اقتصادی کشور و پیشبرد اقتصاد مقاومتی باید دست به جراحی‌های گسترده و اصلاح وضع موجود بزند.

وی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، اصلاح صنعت حمل‌ونقل و کاهش قیمت تمام‌شده، تعیین تکلیف اموال و مستقلات دولتی که بلااستفاده و یا کم بازده است، اصلاح شبکه بانکی و استفاده از منابع در اختیار بانک‌ها در تولید، اصلاح الگوی مصرف و نیز کوچک کردن بدنه دولت و ادغام نهادها و سازمان‌های موازی را از مهم‌ترین اقدامات دولت برای دستیابی به اقتصادی پویاتر و مقاومتی دانست.

در ابتدای این همایش  بابایی مدیرکل اطلاعات استان با تشریح مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی از منظر مقام معظم رهبری، به تشریح ویژگی‌ها و زمینه‌های مستعد استان برای سرمایه‌گذاری پرداخت.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.