21 دی, 1394
قائم مقام وزیر نفت اعلام کرد

ساخت ۱۰ کالای پرمصرف صنعت نفت در داخل کشور آغاز شد

قائم مقام وزیر نفت با اشاره به خروج غیرتورمی از رکود و اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت گفت: به همین منظور ساخت ۱۰ کالای پرمصرف در صنعت نفت عملیاتی و آغاز شده است.

سید کاظم وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت در مراسم گشایش نمایشگاه بین‌المللی انرژی در جزیره کیش با اشاره به پتانسیل‌های ایران برای تبدیل شدن به بازیگر کلیدی در بازار انرژی جهان گفت: وجود ذخایر عظیم نفت و گاز در کشور علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه تعاملات بین‌المللی بوده و جایگاه کشورمان را در بازار پررونق انرژی جهان تثبیت کند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط   پساتحریم امکان افزایش تولید منابع هیدورکربنی در جهت ایجاد ثروت‌های مولد و پایدار و شتاب بخشیدن به رشد همه جانبه کشور فراهم است، گفت: در افزایش تولید منابع هیدروکربنی توجه به مولفه‌های مهمی از جمله آمایش سرزمین، تامین نیاز داخلی نفت و گاز، فرآورده‌ها و محصولات پتروشیمی و همچنین ملاحظات زیست محیطی بسیار ضروری است.

قائم مقام وزیر نفت تصریح کرد: در شرایط پساتحریم استفاده بهینه و هدفمند از توان بخش خصوصی فعال در عرصه نفت و گاز و تقویت ارتباط بخش‌های دولتی و خصوصی می‌تواند موفقیت و رونق اقتصادی را فراهم آورد.

هامانه با اشاره به اینکه ارزش افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش نفت و گاز محقق می‌شود،تصریح کرد: این رویکرد در قالب توسعه همه جانبه پایدار و همچنین دان بنیان و مردمی و عدالت بنیان مد نظر دولت است.

وی اظهار کرد: ارتقای صنعت نفت به عنوان صنعتی سرآمد و درآمدزا با تکیه بر توانمندی‌‌های داخلی و همکاری‌های بین‌المللی از اهداف کلان وزارت نفت در برنامه ششم توسعه است.

وزیری هامانه با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی و خروج غیرتورمی از رکود گفت: ما به دنبال حمایت از ساخت داخل از ۱۰ قلم کالای پرمصرف داخلی و مورد نیاز در صنعت نفت هستیم که مراحل ساخت این کالاها انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین تدوین نقشه راه وزارت نفت از زمان ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از اسفند سال ۹۲ پیگیری و در نهایت در برنامه اقتصاد مقاومتی صنعت نفت در ۵ خرداد سال ۹۳ به تصویب شورای اقتصاد رسید.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.