21 دی, 1394
رئیس کمیته بین‌الملل ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران:

موانع اقتصادی کشور در دوران پساتحریم باید برطرف شود

رئیس کمیته بین‌الملل ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها نیز با موانعی مانند به روز نبودن سازمان سرمایه‌گذاری، کندی در تصمیم‌سازی‌ها و ایراد در آمار و بسته‌های اقتصادی مواجهیم که باید برطرف شود تا فرصت به وجود آمده را از دست ندهیم.

حمیدرضا آصفی صبح امروز در دهمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با توجه به فضای پساتحریم اظهار داشت: تصور این است که فضای امروز رو به بدتر نمی‌رود و بعید است شرایط سخت گذشته تکرار شود و دیگر اجماعی برای تحریم علیه ایران در دنیا اجرایی نمی‌شود اما نباید توقع داشت که کارشکنی‌ها و برخی مشکلات با آمریکا مرتفع شود.

وی به موانع موجود در سیستم بانکی و بیمه‌ها اشاره کرد و گفت: به روز نبودن سازمان سرمایه‌گذاری، کندی در تصمیم‌سازی‌ها، استانداردسازی، مشکلات گمرک، شناخت بنگاه‌ها از ایران و امنیت سرمایه‌گذاری در ایران از جمله مسائلی است که برای خارجی‌ها بسیار مهم است.

رئیس کمیته بین‌الملل ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران بر این نکته تأکید کرد که تبلیغات و انعکاس مطالب ایران در خارج از کشور را باید جدی گرفت و پذیرش خبرنگاران اقتصادی باید در دستور کار قرار گیرد. همچنین بخش خصوصی باید سفارتخانه‌ها را تجهیز کند چرا که کمبودهای فراوانی وجود دارد.

آصفی این را هم گفت: که در سفر هیأت‌های اقتصادی مسئولین نباید اتاق بازرگانی را دست کم بگیرد و این فرصت را از دست بدهد. همچنین در تهیه بسته‌های اقتصادی و ارائه آمار برای خارجی‌ها مطالب به طور دقیق نیست و کشورهایی که وارد می‌شوند باید دسته‌بندی شوند چرا که سرمایه‌گذاری با انتقال دانش فنی یا حتی صدور فنی کالا برای هر کشور متفاوت است.

به گفته آصفی این فضای خوب به وجود آمده می‌تواند خیلی طولانی نباشد و بخش خصوصی باید از این فضا نهایت استفاده را ببرد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.