21 دی, 1394
فرمانده قرارگاه خاتم:

نیازی به دانش مهندسی خارجی در پروژه‌های صنعتی نداریم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: نیازی به دانش مهندسی خارجی در پروژه‌های صنعتی نداریم.

سردار عبادالله عبدالهی ظهر دوشنبه در آئین افتتاخ فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی اظهار داشت: این پروژه عظیم با تلاش و همکاری و تعامل همه جانبه اجرا شده است و شاهد یک جهاد اقتصادی در اجرای آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۵ میلیون نفر ساعت در اجرای این پروژه کار کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در مقایسه با معیارهای جهانی شاهد وقوع و بروز حادثه چندانی در این پروژه نبودیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه ۶۰ هزار تن سازه فلزی در فازهای ۱۵ و ۱۶ اجرا شده است، اضافه کرد: شش هزار کلیومتر کابل‌گذاری نیز اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث مهندسی هیچ نیازی به مهندسی خارجی نداریم، بیان کرد: مهندسان داخلی پیچیده‌ترین و سخت‌ترین پروژه‌های را طراحی، تجهیز، تامین کالا، ساخت و به بهره‌برداری می‌رسانند.

سردار عبدالهی ادامه داد: این پروژه‌ها از ماه‌ها پیش در شرایط افتتاح بود ولی تدبیر این بود که به صورت کامل تکمیل شود و سپس به بهره‌برداری برسد و امروز با این اقدام شیرینی بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه توانمندی بالایی در سطح کشور برای ساخت و اجرای پروژه‌های بزرگ صنعتی وجود دارد، گفت: پروژه‌های مهم دیگری را در دست کار داریم و قول می‌دهیم که در زمان مقرر شاهد اجرا و تکمیل این طرح‌ها باشیم.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.