23 شهریور, 1394
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

واردات کالاهای غیرضروری تناسبی با اقتصاد مقاومتی ندارد

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: فرهنگ سازی و تبلیغات، از طریق کاهش واردات غیرضرور و توجه به استفاده از تولیدات داخلی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

ایران اسلامی با استعدادهای سرشار معنوی، مادی، ذخائر و منابع غنی و متنوع و زیرساخت‌های گسترده و مهم‌تر از همه ، برخورداری از نیروی انسانی متعهد و کارآمد و دارای عزم راسخ برای پیشرفت ، اگر از الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است ، پیروی کند بر همه‌ مشکلات اقتصادی فائق می‌آید.

علاوه بر آن دشمن را که با تحمیل یک جنگ اقتصادی تمام عیار در برابر این ملت بزرگ صف‌آرایی کرده، به شکست و عقب‌نشینی وا می‌دارد و خواهد توانست در جهانی که مخاطرات و بی‌اطمینانی‌های ناشی از تحولات خارج از اختیار، مانند بحران‌های مالی ، اقتصادی ، سیاسی و … در آن رو به افزایش است، با حفظ دستاوردهای کشور، اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون‌زا و برون‌گرا، پویا و پیشرو را محقق سازد و الگوئی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد.”

گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری نقشه راه و رمز پیروزی ملت ایران است و مردم و مسئولین باید بیشترین توجه خود را بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری معطوف کنند.

وی با بیان اینکه حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری وظیفه مردم و مسئولان است، افزود: اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری هیچ وقت پایان پذیر نیست و باید همیشه این اصل مد نظر قرار گیرد و بر فرمایشات ایشان عمل شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تنها با اقتصاد مقاومتی می توانیم حربه تحریمها را از دست دشمن بگیریم اظهار کرد: بحث و تأکید مقام معظم رهبری هم این است که به اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیتهای داخلی توجه شود و هدف هم در مطرح کردن اقتصاد مقاومتی توجه به ظرفیتهای داخلی بود.

لزوم کاهش واردات غیرضرور به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی

وی تصریح کرد: جهت استفاده از تولیدات داخلی و توجه به کالاهای ایرانی در بازار لزوم فرهنگسازی در این زمینه بیش از پیش ضروری است و باید از واردات کالاهای خارجی نیز کاسته شود.

حجت الاسلام دیرباز افزود: مسئولین کشوری و استانی باید کاهش واردات غیرضرور را مورد توجه قرار دهند اما این بخشی از موضوع است و بخش دیگر مربوط است به تلاش مردم تا از طریق فرهنگ سازی و تبلیغات، از طریق کاهش واردات غیرضرور و توجه به استفاده از تولیدات داخلی به تحقق این امر کمک کنند.

وی به توانمندیها و ظرفیتهای بالقوه استان در بسیاری زمینه ها اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی با وجود داشتن سیب عالی و با کیفیت نیازی به واردات سیب ندارد که با این وجود متأسفانه به توانمندیهای داخلی چنانچه باید توجه نمی شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات مضاعف قشر کشاورزان و فصل برداشت محصول، افزود: وقتی سیب باغداران در دستشان مانده و مجبورند با قیمت پایین آن را به بازار عرضه کنند آنها رغبتی به تلاش مضاعف ندارند.

وی در زمینه ابزارهای تحقق اقتصاد مقاومتی با اشاره به این که رونق اقتصادی به فرهنگ سازی و بازگشت به ارزش های دینی و بومی در زمینه تولید و کارآفرینی نیازمند است، اظهار کرد: بهتر است فرهنگ سازی شود تا مردم خودشان تولید را راه بیندازند  اما مسئولان نیز آنان را یاری کنند.

منبع : تیار

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.