23 شهریور, 1394

ایران نباید تبدیل به بازار مصرف کالاهای خارجی شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: نباید اجازه بدهیم با برداشته شدن تحریم ها، بازار ایران تبدیل به بازار مصرف کالاهای خارجی شود.

اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از نخستین نیروگاه تلمبه ذخیره ای کشور اظهار داشت: به ثمر رسیدن این پروژه اقدام بزرگی بود که تنها با اراده ایران میسر بود.

وی افزود: این پروژه یک پروژه استثنایی و منحصر به فرد است که انجام آن، قلب رهبر انقلاب، ملت ایران و مسلمانان سراسر دنیا را شاد خواهد کرد.

جهانگیری تصریح کرد: صنعت آب و برق کشور شرایط ویژه ای دارد و در بخش آب نیازمند مدیریت قوی، علمی و صحیح در مصرف آب هستیم.

وی ادامه داد: کشور در سالهای آینده برای تأمین منابع آبی با چالش های جدی روبه رو است که در این زمینه با وزارت جهادکشاورزی صحبت هایی شده تا هر چه سریعتر الگوی کشت اصلاح شود و می بایست کشت را به سمت کشت های گلخانه ای ببریم.

معاون اول رئیس جمهور صرفه جویی جدی را در مصرف آب کشور خواستار شد و گفت: سواحل ایران پتانسیل های خوبی برای مباحث صنعتی دارند و با توجه به منابع آبی فراوانی که در سواحل وجود دارد، استقرار صنایع در این نقاط ضرورت دارد.

وی افزود: وزارت نیرو با حجم بالایی از بدهی ها رو به رو است که در دولت یازدهم سعی شده از حجم مشکلات این وزارتخانه کاسته شود، با این وجود تنها از این وزارتخانه، ۲۲۰ میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه ها به صورت ماهانه گرفته می شود.

جهانگیری ضمن تشکر از وزیر نیرو به دلیل مدیریت صحیح تولید و توزیع برق در تابستان امسال گفت: با مدیریت مهندس چیت چیان کشور توانست شرایط خاصی که در تابستان امسال بود را با موفقیت پشت سر بگذارد.

وی با اشاره به توافق هسته ای، ادامه داد: در حال حاضر با دنیا به توافق خوبی رسیده ایم و امیدواریم با اجرای اقدامات مدنظر، بخش وسیعی از تحریم ها برداشته شود.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: نباید اجازه بدهیم با برداشته شدن تحریم ها، بازار ایران تبدیل به بازار مصرف کالاهای خارجی شود.

وی افزود: یکی از اقداماتی که می بایست در شرایط جدید انجام دهیم، استفاده از منابع مالی بین المللی است تا به واسطه اینکار بخش تولید در کشور را سر و سامان دهیم و فقط مصرف کننده نباشیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.