29 شهریور, 1394

برگزاری نشست تخصصی «بررسی نقش صنایع کوچک و متوسط در شکوفایی اقتصاد مقاومتی»

نشست تخصصی «بررسی جایگاه و نقش صنایع کوچک و متوسط در شکوفایی اقتصاد مقاومتی» با تاکید بر تاثیر قاچاق کالا بر تولیدات داخلی به همت جهاددانشگاهی واحد کردستان دیروز، ۲۹ شهریورماه در مرکز واحدهای فناوری کسب و کار سنندج برگزار شد.

مجید آوج، مدیر اشتغال جهاددانشگاهی استان کردستان در نشست تخصصی بررسی نقش صنایع کوچک و متوسط در شکوفایی اقتصاد مقاومتی که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هدف از این برنامه، گردهمایی مسئولین استانی، اساتید دانشگاه و صنعتگران و مدیران بخش تولید به منظور بحث، تبادل نظر و اتخاذ راهکارهایی برای شکوفایی اقتصاد مقاومتی است.
آوج افزود: امروزه اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان راهبرد نظام مطرح شده است در صورتی که اجرا و تحقق یابد قطعا رشد و شکوفایی تولید، رونق اشتغال جوانان و بهبود وضعیت معیشتی مردم را به دنبال خواهد داشت.
مدیر اشتغال جهاددانشگاهی استان کردستان بیان کرد: بنگاه‌های اقتصادی دانش بنیان، نقش محوری در ساختار اقتصاد مقاومتی دارد که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد به صورتی که از راه اندازی این گونه فعالیت‌ها حمایت شود.
وی عنوان کرد: جهاددانشگاهی به عنوان پل ارتباطی و حلقه واسطه‌ی دانشگاه و صنعت می تواند اتاق فکری برای صاحب نظران و اساتید باشد و راه کارهای اجرایی برای شکوفایی تولید و الگوساز برای کسب و کار باشد.
عبدالقادر سجادی، مدیر شرکت مهندسین مشاور و بازرسین فنی آترین آزما نیز در این نشست اظهار کرد: اگر بخواهیم جلوی پدیده قاچاق را بگیریم باید ریشه های بزه و جرم در جامعه را شناسایی کنیم و بستر اشتغال مناسب را در جامعه برای جوانان ایجاد کنیم.
وی افزود: با مبارزه چکشی نمی‌توان جلوی پدیده قاچاق را گرفت و به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باید با همدلی و همزبانی در رسیدن به وحدت گام برداریم.
حسن اسدی، مدیر شرکت تولید نمک کوسالان نیز گفت: تاثیرات کالای قاچاق در تولیدات کارگاه های استان بسیار ضعیف است و با قاچاق اسکله های جنوب کشور قابل قیاس نیست.
وی همچنین تصریح کرد: اکثر ساکنان نقاط مرزی برای امرار معاش و تامین هزینه‌های زندگی خود به شغل کول بری به این کار مبادرت می‌کنند.
کابله سوری، مدیر شرکت قطعات خودرو ایران صنعت نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: عدم تعریف درست از مقوله قاچاق، مبارزه و شناسایی این مهم را دشوارتر کرده است.
وی یادآور شد: متاسفانه حمایت دولت از واحدهای تولیدی بسیار کم است، چرا که وام های با بهره بالا و بازده زمانی کوتاه بر مشکلات بخش تولید افزوده است و قوانین دست و پاگیر سازمان تأمین اجتماعی، مالیات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضد تولید است.

منبع : اقتصاد م, ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.