23 شهریور, 1394
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب انزواطلبی نیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب انزواطلبی نیست بلکه تکیه به توانایی و ظرفیت های درونی و بومی است.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع اقشار مختلف مردم افزود: آنچه رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کرده اند به معنای قطع رابطه با دنیا و نداشتن تعاملات اقتصادی نیست بلکه در عین توجه به تولیدات داخلی و حمایت از تولید کنندگان داخلی ، در تعاملات اقتصادی جهانی نیز باید قدمهای موثری برداریم.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب درونزایی در کنار برونگرایی است و درونزایی نیز به معنای انزواطلبی نیست بلکه تکیه به توانمندی های کشوری و بومی است.
امام جمعه ارومیه نیروی انسانی جوان ، ظرفیت های اقتصادی ، موقعیت ممتاز جغرافیایی و وجود زیرساخت های مهم کشور را از جمله توانمندی های مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
حجت الاسلام قریشی نسخه موفقیت آمیز برای اقتصاد کشور را اقتصاد مقاومتی بیان کرده و افزود: این همان مساله ای است که رهبر انقلاب سالهای متمادی است که تاکید می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: فرمول اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار تمام آحاد جامعه قرار گرفته و مسولان دولتی نیز با اجرای درست و منطقی آن کشور را در برابر تحریمها بیمه کنند.
وی اضافه کرد: برای داشتن اقتصادی قوی و مقاوم در برابر ضربه ها و تهدیدات چاره ای جز حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مطابق آنچه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ، نداریم.
حجت الاسلام قریشی با انتقاد از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و حرکت کند برای تحقق آن افزود: ایران اسلامی سالهای متوالی با تحریم های غربی ها و آمریکایی مقابله کرده است بنابراین آنچه که بیش از تحریم ها به ما ضربه می زند بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و بی تدبیری در حوزه های عملکردی است.
وی بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم راسخ ، پرهیز از سهل انگاری ، مدیریت جهادی ، ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی ، مقابله با واردات بی رویه ، مبارزه جدی با قاچاق و همدلی و همزبانی است.
امام جمعه ارومیه همچنین گفت: رهبر انقلاب اقتصاد قوی و مقاوم ، علم پیشرفته و روزافزون و حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری به خصوص در جوانان را از جمله راههای دستیابی به اقتدار ملی عنوان کردند.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب تحقق اقتصاد قوی و مقاوم را منوط به اجرای عینی و بدون تأخیر سیاست های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی بیان کردند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه به فرموده رهبری در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی گروههای مختلف مانع تراشی هایی صورت می گیرد ، گفت: برای پاسخ به این حرکات و لبیک گفتن به فرمان رهبری مسوولان ، صاحبان فکر و دلسوزان ، بایستی تصویر درستی از این حرکت بزرگ و عمومی ارایه بدهند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اقشار مختلف مردم ضمن هشدار به توطئه های بیگانگان بار دیگر راه موفقیت در برابر حربه های استکبار جهانی را سه مولفه اقتصاد قوی و مقاوم ، علم پیشرفته و روزافزون و حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری به خصوص در جوانان عنوان کرده و تاکید کردند که اقتصاد قوی در سایه تحقق اقتصاد مقاومتی محقق می شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.