19 دی, 1394

اقتصاد مقاومتی سخت نیست سخت میگیریم

کارآفرین اقتصادمقاومتی گفت: جوانان به دنبال پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور باشند.

اقتصاد مقاومتی از سال ۸۹ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد  سازمان بسیج مستضعفین  هم ورود به این عرصه را با جدیّت در دستور کار خود قرار داده است.

پرورش بلدرچین یکی از ده ها طرحی است که در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرار گرفته است

حامد صالحی یک از پرورش دهندگان بلدرچین گفت: تشکیل این واحد کوچک خانگی مبنایش فرمایشات مقام معظم رهبری است و استناد ما نیز به این سخن است که فرمودند در بحث اقتصاد نگاه به داخل داشته باشید و دنبال این نباشیم که کشوری استکباری ما را کمک کند اگر نگاه به داخل داشته باشیم خیلی از مشکلات را حل خواهیم کرد.

این تولیدکننده می‌گوید : در فضایی هرچند محدود در مساحت ۲۰ مترمربع باعلاقه کار خود را شروع کردم و با تداوم فعالیت این واحد پرورش بلدرچین برای سه نفر اشتغالزایی شده است.

وی در خصوص علاقه خود به پرورش بلدرچین می گوید: با تحقیقات در زمینه‌های مختلف متوجه شدم که پرورش بلدرچین از ضریب امنیتی بیشتری نسبت به پروش دیگر طیور برخوردار است، یکی از مزایای مهم این طیور زودبازده بودن پرورش آن است، دوره پرورش بلدرچین خیلی کوتاه است و خیلی زود سود عاید شما می‌شود و در یک دوره ۲۵ یا ۳۵ روزه می‌توانید نتیجه تلاشتان را ببینید.

این تولیدکننده ادامه داد: ازآنجایی‌که بلدرچین در برابر بیماری‌های مختلف بسیار مقاوم‌تر از مرغ است،پرورش آن بدون استفاده از هیچ‌گونه دارو و آنتی‌بیوتیکی انجام می‌شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولاتی کاملاً ارگانیک و سالم هستند که هیچ‌گونه ذخیره داروئی مضر برای مصرف‌کننده در بافت خود ندارند.

این تولید کننده گفت: تخم بلدرچین که به بمب ویتامین معروف است، ۵ برابر تخم‌مرغ فسفر و کلسیم دارد و همچنین با خاصیتی که گوشت و تخم بلدرچین دارد، استقبال خوبی از آن شده است، ضمن اینکه کشتن و پوست کندن بلدرچین نیز راحت و ظرف ۵ دقیقه انجام می‌شود خانواده‌ها به‌راحتی می‌توانند از مهمانانی که وارد می‌شوند با گوشت لذیذ بلدرچین بر سر سفره پذیرایی کنند.

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: اگر تمامی جوانان روستاها به‌جای مهاجرت به شهرهای دیگر و یا بیکاری بامطالعه در این زمینه یعنی پرورش بلدرچین و یا تدارک هر شغل دیگر در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، مطمئناً علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق خواهند شد.

منبع : جهادپرس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.