19 مهر, 1394

دفاع مقدس گنج اقتصاد مقاومتی

دفاع مقدس فصلی نو در حیات ملت ما بود و تجربه‌ای جدید از کیان اسلام محسوب می‌شد که گرامیداشت آن یادآور حماسه‌آفرینی افرادی است که برای ملت ایران عزت‌آفرینی کردند.

در جنگ فقیر و غنی از تجملات و مادیات عبور کردند، رزمندگان این ملت از همه هستی خویش برای یکدیگر گذشتند و متواضع و فروتن بودند؛ جامعه ما امروز نیازمند این موضوع است.

دفاع مقدس ارائه‌دهنده بهترین سبک زندگی اسلامی بود، شجاعت و عدم ترس از قدرت‌های بزرگ یکی از عوامل اصلی پیروزی ملت ایران بود، پیش از جنگ هشت ساله قدرت‌های استعماری لرزه بر اندام دولت‌ها و ملت‌ها می‌انداخت درحالی که هشت سال جنگ تحمیلی، خط بطلانی بر این موضوع بود.
ملت ایران اهل گفت‌وگو و مذاکره است، اما باید بدانیم که قدرت‌هایی که امروز به ما لبخند می‌زنند در جنگ ۸ ساله حامی رژیم بعثی بودند، راه پیروزی ما بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس و اقتصاد مقاومتی و تبعیت از فرهنگ رزمندگان جنگ تحمیلی است.
ملت ایران در دوران دفاع مقدس در مقابل ۷۰ کشور ایستادگی کرد. همان ملتی که در ۸ سال جنگ در برابر دشمن ایستادگی کرد امروز هم با جدیت در برابر توطئه‌های دشمن ایستادگی خواهد کرد چون هیچ تغییری در آرمان‌های این ملت ایجاد نشده و همواره حامی ولایت فقیه و نظام اسلامی است و در این مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی راهکار رفع مشکلات است.
اقتصاد مقاومتی ریشه در دوران هشت ساله دفاع مقدس ملت ایران دارد. راه پیروزی ملت ایران اقتصادمقاومتی و تبعیت از فرهنگ رزمندگان دفاع‌مقدس است.
عمل به اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری را راهکار برون رفت از مشکلات موجود در کشور است.
اجرای نسخه اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش و همت مسئولان بوده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها می‌توان مشکلات را برطرف کرد. تواضع کنونی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای نشات گرفته از پیروزی رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی است.
با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب، ما باید در مسیر اقتصاد مقاومتی و خوداتکایی کشور از ظرفیت‌های داخلی و ملی خود استفاده کنیم تا نقشه‌های دشمنان را کاملا خنثی کنیم.
تحقق این شعار راهبردی نیازمند عزمی ملی و مدیریتی جهادی است، الزامات اقتصاد و فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود. لازمه تحقق مقوله مدیریت جهادی وارد عمل شدن جهادی، خالصانه و عاشقانه مردم و مسئولان به میدان همانند دوران هشت سال دفاع مقدس است.
اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده نکردن نیست بلکه به معنای استفاده از منابع داخلی به صورت صحیح است. هشت سال دفاع مقدس می‌تواند الگوی موفقی برای اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی باشد یعنی اقتصادی که در آن ما در عین نداری، تولید می‌کردیم.
دوران هشت سال دفاع مقدس جنگی بود که به رغم اینکه سرمایه‌های زیادی از کشور را نابود کرد اما می شود نام گنج را بر آن اطلاق کرد و این انتخاب بخاطر ثمراتی است که در پس هشت سال دفاع بدست آوردیم.
زمانی که انقلاب اسلامی هنوز یک نهال نو رس بود و دشمنان داخلی هم هرلحظه مشکل ایجاد می کردند، جنگ اتفاق افتاد و مردم با غیرتی شورانگیز به دفاع برخاستند و با دستان خالی دشمن را سرجای خود نشاندند. مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس خودش را نشان داد، مدیریتی که افراد همه ظرفیت‌های خودشان را برای نظام و برای پیشبرد جنگ در اختیار می‌گذاشتند که حاصل آن پیروزی و غلبه بر قدرت‌های جهانی شد.
کارساز بودن این نوع مقاومت در تقابل با تحریم‌های فراگیر هشت ساله و در نبرد نابرابر با ماشین جنگی، اقتصادی و رسانه‌ای استکبار، به خوبی ثابت شد. در شرایط کنونی نیز که در نبرد دیپلماتیک و مذاکرات هسته‌ای، تهدید تداوم و افزایش تحریم‌ها بارها از سوی طرف مقابل تکرار می‌شود؛  اعتماد به این دستاورد راهبردی و استراتژیک هشت ساله و بهره‌مندی از تجربه گران سنگ این ملت در آن دوران و بسیج همه امکانات کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، می‌تواند با خلع سلاح کردن دشمن، آرامش همراه باعزت را به ارمغان بیاورد و بدون شک نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی و منشاء تحولات بزرگ و جهش‌های علمی جمهوری اسلامی، دوران حماسه هشت ساله است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.