10 مهر, 1394

رضایی: ایجاد کمیسیون اقتصاد مقاومتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از ایجاد کمیسیون اقتصاد مقاومتی در دبیرخانه این مجمع خبر داد.

محسن رضایی در ادامه نشست خبری هدف از ایجاد این کمیسیون را پیگیری جدی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و نظارت جدی‌تر بر اجرای آن برشمرد.
وی گفت: وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همکاری خوبی از نظر آموزش با ما دارند و ما قصد داریم از نظر آموزشی به بخش‌های مختلف ذی‌ربط کمک کنیم تا از نظر آموزشی و نظارت به طور جدی‌تر در عرصه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدام امریکا در فروش ناوهای پیشرفته به عربستان افزود: آنان می خواهند با استفاده از این ناوها خلأ خروج ناوهای هواپیمابر امریکایی در خلیج فارس را جبران کنند.
رضایی گفت: نتیجه این اقدام این است که عربستان ناامنی‌هایی که در سوریه و یمن ایجاد کرده است به خلیج فارس نیز بکشاند.
وی هشدار داد: هر نوع ناامنی در خلیج فارس ایجاد شود، امریکایی‌ها مسئول آن هستند و نمی‌توانند از آن کنار بکشند.
رضایی گفت:‌ در ۱۵ سال گذشته بر اثر ناامنی‌ها در منطقه ما، یک میلیون نفر کشته، دو میلیون نفر مجروح و بیش از ۲۰ میلیون نفر آواره شده‌اند که این به نوعی جنگ جهانی خاموش است که هنوز ادامه دارد و ناشی از سیاست‌های کشورهایی مانند امریکاست.
رضایی ادامه این روند را خطرناک دانست و افزود: اخیراً برخی مقامات امریکا مانند برژینسکی اظهار کردند که منطقه خاورمیانه از کنترل خارج شده است، این یعنی اینکه می‌خواهند به ناامنی‌ها ادامه دهند؛ چه کسانی در این منطقه ناامنی ایجاد کرده‌اند؟
وی گفت‌: امریکایی‌ها یک سال و اندی پیش ادعای ایجاد ائتلاف علیه داعش کردند اما به محض اینکه ما به روسیه کمک کردیم و از این کشور خواستیم در سوریه دخالت کند، فشار بسیاری بر امریکایی‌ها وارد شده است که علیه داعش فعالیت کنند؛ چرا یک سال و نیم قبل این کار را نکردیم؟
رضایی افزود: این بدان معنی است که خود آنان در ایجاد ناامنی‌ها نقش دارند؛ ما ادامه ناامنی‌ها را در منطقه خودمان، به مصلحت این منطقه و جهان نمی‌دانیم و آن را به زیان جامعه بشری می‌دانیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به ادامه حملات علیه داعش در سوریه اظهار داشت: می پذیریم که عملیات ارتش سوریه و مقاومت علیه تروریست‌ها به‌کندی پیش می‌رود اما این ناشی از دو علت است.
رضایی گفت: نخست ‌آنکه تکفیری ها در میان مردم سنگر گرفته اند و در بسیاری از مناطق مردم به ویژه در روستاها در محاصره تکفیری ها هستند به نحوی که ارتش سوریه با استفاده از بالگرد برای آنان آب و غذا می برد.
وی افزود: طبیعی است در این مناطق جنگ باید با دقت پیگیری انجام شود به همین علت عملیات در این مناطق با کندی پیش می رود .
رضایی شرایط جوی را نیز در کندی عملیات نظامی علیه تروریست ها در سوریه مؤثر دانست و تاکید کرد: بدانند که ما به هیچ عنوان از حمایت از دولت سوریه و مقاومت کوتاه نمی‌آییم.
وی افزود: مذاکرات سیاسی روند خود را دارد و ما همواره دیدگاهمان این بوده است که فقط مردم سوریه باید برای خودشان تصمیم بگیرند و اکنون نیز از مذاکراتی که به نفع این ملت باشد، حمایت می کنیم.
رضایی تاکید کرد: با این حال تا وقتی که تکفیری‌ها را در عراق و سوریه دفن نکنیم دست از حمایت از دولت و ملت این کشور برنخواهیم داشت؛ تروریست‌ها باید دفن شوند و این غده سرطانی باید از بین برود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این نشست در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شما اخیراً با انتشار یادداشتی درباره برجام از احتمال بازگشت استبداد در کشور سخن گفته بودید چه کسانی قصد بازگرداندن استبداد داشتند گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون اگر ولایت فقیه و رهبری نبود چند بار امکان بازگشت استبداد وجود داشت.
رضایی افزود: هم در زمان امام راحل این امکان وجود داشت که با نمونه‌هایی مانند بنی صدر روبه‌رو بودیم و هم در زمان زعامت رهبر معظم انقلاب.
وی گفت: نمی خواهم عدد تعیین کنم اما حداقل ۴ یا ۵ بار امکان بازگشت استبداد وجود داشت که وجود ولایت فقیه مانند چشم بیدار از منافع ملی، آزادی و استقلال دفاع می کند و مانع از بازگشت استبداد به کشور می شود.
رضایی افزود: وجود ولایت فقیه مانع از این شد که استبداد به شکل‌ها و با شعارهای مختلف بازگردد؛ لزومی ندارد که نقاط خاصی را بگویم که مبنای تفسیر و تحلیل شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.