14 دی, 1394

هدایت نقدینگی ها به سمت تولید موجب رونق اقتصاد می شود

عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اینکه هدایت نقدینگی ها وسرمایه های سرگردان مردم به سمت تولید مولد موجب رونق در اقتصاد شود، گفت: هم اکنون ساختار اقتصادی کشورمان بر پایه نفت است از این رو اقتصاد مقاومتی به عنوان یک هدف کلان با اقتصاد نفتی محقق نمی شود و در این میان باید از ظرفیت های داخلی برای تولید استفاده شود.

حسین راغفر، عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اینکه باید به اصل هم یعنی تولید و بهره وری در اقتصاد مقاومتی تاکید شود، گفت: باید بر ۲ عنصر تولید و بهره وری در اقتصاد مقاومتی تاکید شود.

وی با بیان اینکه وقتی صحبت از اقتصاد مقاومتی می شود هدف یعنی اقتصادی که در مقابل فشار های خارجی ضریب ایمنی بالایی داشته باشد، اظهار کرد: در صورت تحقق اقتصاد مقاومتی می توان گفت که دیگر کشورهای خارجی باعث نمی توانند اختلال در نظام اقتصاد داخلی کشورمان وارد کنند.
عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا (س) با تاکید بر اینکه مشکلات و زخم های اقتصادی کشورمان عمیق بوده و این مهم مشهود است، افزود: دولت بر اساس انتظارات نتوانسته اقدام لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام دهد.
این اقتصاددان ضمن اشاره به اینکه هم اکنون ساختار اقتصادی کشورمان بر پایه نفت است، تصریح کرد: باید یادآور شد که اقتصاد مقاومتی با اقتصاد نفتی محقق نمی شود و در این میان باید از ظرفیت های داخلی و بومی برای اهداف تولید داخلی استفاده شود.
راغفر وجود رکود در اقتصاد کشورمان را مشهود دانست و گفت: باید توجه داشت که هم اکنون در مقابل اقتصاد کشورمان چشم انداز روشنی قرار ندارد و به همین جهت اوضاع اقتصادی با نابسامانی همراه است.
عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا (س) با تاکید بر اینکه باید راهکار های اساسی برای رونق در اقتصاد پیش بینی شود، خاطرنشان کرد: می توان برای ایجاد رونق در اقتصاد نقدینگی ها وسرمایه های سرگردان مردم را به سمت تولید مولد هدایت کرد.

منبع : تهران نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.