16 دی, 1394

توقف صادرات تخم مرغ کذب است

مدیر عامل اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخم گذار گفت: در حال حاضر صادرات به روال معمولی خود در حال انجام شدن است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخم گذار درخصوص روند صادرات تخم مرغ اظهار داشت: با توجه به اینکه از سوی برخی رسانه‌ها خبر توقف صادرات تخم مرغ منتشر شده باید گفت که صادرات به روال معمول خود در حال انجام شدن است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به افزایش صادرات تخم مرغ گفت: از هفته گذشته در خواست عراق به سبب مسائل پیش آمده با ترکیه بیشتر شده اما همواره ما موضوع صادرات را بر اساس برنامه از پیش تعیین شده مدیریت می‌کنیم تا صادرات تداوم داشته باشد و از طرفی چون مسئول تنظیم بازار داخلی هستیم افزایش صادرات ممکن است تأثیرات منفی در بازار داخل داشته باشد.
ترکاشوند تصریح کرد: در حال حاضر متوسط قیمت مرغ درب مرغداری کیلویی ۴ هزار و ۱۰۰ تومان است و گفتنی است که مجموع صادرات تخم مرغ از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۳ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.
مدیر عامل اتحادیه تولید کنندگان یادآور شد: در واقع اگر افزایش قیمت تخم مرغ در نیمه دوم سال بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باشد همواره باید این موضوع را مدیریت کنیم تا در بازار صادرات با مشکلات مواجه نشویم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.